На Дніпровщини запустили чергову ділянку магістрального водогону
Фото: Міністерство відновлення

На Дніпровщини запустили чергову ділянку магістрального водогону

У Дніпропетровській області успішно запустили другу нитку магістрального водогону «Інгулець – Південне водосховище». Нова ділянка разом із першою, запущеною в серпні 2023 року, забезпечує жителів Кривого Рогу стабільним водопостачанням у достатньому обсязі – 220 тисяч м³ води на добу.

Віце-прем'єр-міністр з відновлення України, Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков зазначив: «Після підриву росіянами Каховської ГЕС без стабільного водопостачання залишилось 1,5 мільйона людей у чотирьох областях України. З перших годин Міністерство відновлення долучилось до ліквідації наслідків, і вже на третій день після трагедії було розпочато підготовку до будівництва нового водогону. Сьогодні проєкт майже завершено, і вже найближчим часом водою будуть забезпечені всі мешканці постраждалих територій».

Проєкт магістрального водогону складається з трьох ділянок загальною протяжністю 155 кілометрів, з яких 10 км – відкритий канал. Загальна довжина всіх труб становить близько 350 кілометрів. На сьогодні готовність всіх трьох ділянок водогону становить 93%.

Планом робіт передбачено запуск ще двох ділянок водогону. Після завершення будівництва водогін пропускатиме 550 тисяч кубометрів води на добу, що буде достатньо для остаточного розв'язання проблеми водопостачання на постраждалій території. Проєкт координує Агентство відновлення.
Ідентифікатор: 9631