З 1 жовтня 2023 року повертається необхідність використання РРО
Ілюстраційне фото: Pavel Danilyuk (c) Pexels.com

З 1 жовтня 2023 року повертається необхідність використання РРО

З 1 жовтня 2023 року ФОПам в Україні загрожують штрафи за невикористання Реєстраторів Розрахункових Операцій (РРО). Законопроект № 8401↗️, прийнятий 31 січня 2023 року, вніс важливі зміни для ФОПів, які перебувають на єдиному податку та займаються розрахунковими операціями у сфері торгівлі та послуг. Згідно з цим законом, з 1 жовтня 2023 року було скасовано дію мораторію на нарахування штрафів за невикористання РРО.

Фіскалізуватися зараз повинні всі ФОПи, які належать до 2, 3 та 4 груп оподаткування, а також ФОП-єдинники, чий річний валовий дохід перевищує 1,1 мільйона гривень.

Щодо технічних аспектів використання РРО, підприємці мають можливість вибору між касовими апаратами та програмними реєстраторами РРО. Програмні реєстратори встановлюються на будь-який гаджет підприємця, і при видачі чека на сервері автоматично присвоюється фіскальний номер. Такий чек необхідно пред'явити клієнту та, за необхідності, надрукувати або надіслати в електронному вигляді на пошту або через месенджер.

Закон також встановлює штрафи 25% від суми чека за перше порушення і 50% за кожне наступне порушення для тих, хто не дотримується вимог використання РРО.
Для компаній з ПДВ передбачені більші штрафи — 100% від суми за перше порушення та 150% за кожне наступне.

З 1 жовтня 2023 року ФОПи мають дотримуватися нових правил та забезпечити використання РРО, щоб уникнути негативних фінансових наслідків.
Ідентифікатор: 9577