Скасовано мораторій на штрафи за невикористання РРО
Ілюстраційне фото: Pavel Danilyuk (c) Pexels.com

Скасовано мораторій на штрафи за невикористання РРО

ФОПам необхідно дотримуватися нових правил щодо Реєстраторів Розрахункових Операцій (РРО) з 1 жовтня 2023 року. Законопроект № 8401↗️, прийнятий 31 січня 2023 року, приніс зміни для ФОПів, які перебувають на єдиному податку та займаються розрахунковими операціями у галузі торгівлі та послуг. Йдеться про скасування мораторію на нарахування штрафів за невикористання РРО.

Важливо відзначити, що фіскалізуватися зараз мають всі ФОПи, які належать до 2, 3 та 4 груп оподаткування, а також ФОП-єдинники, чий річний валовий дохід перевищує 1,1 мільйона гривень.

Підприємці можуть вибрати між касовими апаратами та програмними реєстраторами РРО. Програмні реєстратори встановлюються на будь-якому гаджеті підприємця, і при видачі чека на сервері автоматично присвоюється фіскальний номер. Цей чек необхідно пред'явити клієнту та, в разі необхідності, надрукувати або надіслати в електронному вигляді на пошту або через месенджер.

Що стосується штрафів, вони становлять 25% від суми чека за перше порушення і 50% за кожне наступне порушення для ФОПів.
Для компаній з ПДВ передбачені більші штрафи — 100% від суми за перше порушення та 150% за кожне наступне.
Идентификатор: 9577