Сприяння інклюзії: держава компенсує витрати на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
Ілюстраційне фото: Jakub Pabis

Сприяння інклюзії: держава компенсує витрати на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю

На засіданні Кабінету Міністрів України, що відбулося 22 серпня 2023 року, ухвалено важливе рішення щодо сприяння інклюзивності на ринку праці. Уряд прийняв ініціативу ↗️ щодо підтримки роботодавців, які облаштовують робочі місця для осіб з інвалідністю І та ІІ групи.

Відповідно до рішення, роботодавцям надаватимуться компенсації для покриття витрат на облаштування робочих місць, а саме:
  • Для осіб з інвалідністю І групи - до 100,5 тисяч гривень, що складає 15 мінімальних зарплат.
  • Для осіб з інвалідністю ІІ групи - до 67 тисяч гривень, що становить 10 мінімальних зарплат.

Ця компенсація передбачена для покриття витрат, пов'язаних з придбанням різноманітних допоміжних засобів, необхідних для облаштування робочого місця осіб з інвалідністю. Серед цих засобів входять меблі, транспортери для підняття по сходах з електроприводом, спеціалізована комп’ютерна техніка, підйомні платформи для робочих місць, а також різні допоміжні пристрої, такі як очищувачі повітря, опори для ванної кімнати та килимки проти ковзання для ванни й душу.

Фінансування цієї програми компенсацій здійснюватиметься у поточному році коштом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Для того, щоби скористатися цією ініціативою, роботодавцям необхідно подати заяву до регіонального центру зайнятості.

Ця ініціатива спрямована на створення більш доступного та інклюзивного робочого середовища для осіб з інвалідністю, сприяючи їхній соціальній інтеграції та зайнятості. Нове рішення уряду України відзначає важливий крок у напрямку рівності та підтримки усіх громадян країни на ринку праці.
Идентификатор: 9568