Bosch

Bosch з 2020 року стане компанією з нульовим викидом вуглецю

Підсумки 2018 року і стратегія розвитку компанії Bosch в Україні та світі
 4 797

Амбіційний план домогтися нульових викидів вуглецю на 400 підприємствах по всьому світу компанія Bosch оголосила на щорічній прес-конференції в Києві. Які підсумки роботи в 2018 році, що компанія робить для просування енергоефективності та як реалізує свої принципи на практиці в Україні, розповідає платформа TRUBA.ua.

Зростання обсягу продажів

За результатами 2018 року обсяги продажів «Bosch Україна» виросли майже на 19% в порівнянні з попереднім роком і склали 90 млн євро. Оборот всієї групи компаній склав 78,5 млрд євро.

За словами Віталія Бульди, генерального директора «Роберт Бош ЛТД», 2018 рік був успішним для компанії, всі напрямки показали хороший результат. Це дозволило вийти на докризовий рівень і значно поліпшити загальні показники прибутковості в євро.
«У 2019, виходячи з результатів першого кварталу, ми очікуємо позитивний розвиток бізнесу», — прокоментував Віталій Бульда проміжні результати цього року.

У секторі «Будівельні технології» компанія показала зростання в 75% проти 2017 року.

Bosch Україна
За результатами 2018 року обсяги продажів «Bosch Україна» склали 90 млн євро, що на 19% перевищує показники попереднього року. На фото в центрі Віталій Бульда, генеральний директор «Роберт Бош ЛТД», праворуч Ханс'юрген Оверштольц, Президент Групи Bos Фото: TRUBA.ua

Участь у проєкті з енергоефективності ЄБРР

Підрозділ «Опалювальна і водонагрівальна техніка» продовжує брати участь в програмі з енергоефективності, розробленій Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). За умовами програми кінцевим споживачам компенсується 35% від вартості витрат на термомодернізацію житла, допомагаючи скоротити витрати на опалення і гаряче водопостачання. Одним з пілотних проєктів став проєкт у Дніпрі, який реалізовувався в рамках програми. У багатоквартирному будинку була модернізована система опалення. Старі котли замінили на каскад високопродуктивних конденсаційних котлів Bosch Buderus Logamaxplus GB162-100 V2.

У 2018 році підрозділ реалізував 30 масштабних проєктів. У сумі було встановлено понад 10 000 котлів. Це на третину більше, ніж у 2017 році.

Прогноз на 2019 рік

У 2019 Bosch прогнозує уповільнення економічного розвитку. Попри це, компанія очікує деяке перевищення рівня продажів у 2019 році в порівнянні з 2018 роком.

Боротьба зі змінами клімату

Група Bosch посилює боротьбу зі зміною клімату та активізує роботу по скороченню викидів CO2.

«Ми будемо першим великим промисловим підприємством, яке досягне такої амбітної мети, як нульові викиди вуглецю, не більше, ніж через рік. Викиди вуглекислого газу всіх 400 підрозділів Bosch в усьому світі будуть нульовими з 2020 року», — заявив голова правління Robert Bosch GmbH д-р Фолькмар Деннер.

Bosch Україна
Bosch: викиди вуглекислого газу всіх 400 підрозділів компанії будуть нульовими з 2020 року Фото: Bosch

Проєкт компанії щодо зниження концентрації забруднювальних речовин в повітрі заснований на трьох принципах:

  1. Розробка технології силових агрегатів з низьким рівнем забруднення.
  2. Співпраця з муніципалітетами міст над проєктами з підтримки стабільного транспортного потоку.
  3. Впровадження власної системи управління мобільністю на території своїх підрозділів.

«Ми хочемо знизити забруднення повітря від транспорту практично до нуля. У пошуку власних шляхів розв'язання проблем ми не обмежуємося капотом автомобіля», — коментує Ф. Деннер.

Bosch
У компанії хочуть знизити забруднення повітря від транспорту практично до нуля Фото: Bosch

Bosch в Україні: енергоефективність і сталий розвиток

В Україні компанія підтримує глобальну політику Bosch з енергоефективності та раціонального використання природних ресурсів.
Наприкінці 2018 року Bosch Україна розпочала співпрацю зі школою Zero Waste School у м. Українськ. Компанія надала активістам обладнання для перероблення сміття та знімання відео для популяризації цієї теми.

Було реалізовано низку проєктів з відновлюваної енергії з використанням технологій Bosch в дошкільних навчальних закладах, спортивних комплексах, гіпермаркетах, морському порту і на інших об'єктах. Наприклад, на даху одного з корпусів центру в київському ТОЦ «Сільвер Бріз» встановлено геліополе з 40 сонячних колекторів Buderus Logasol SKT 1.0. Теплова енергія, яку генерує геліополе, накопичується в двох місткостях Buderus Logalux SPSX об'ємом 2000 л кожна. Система забезпечує спортивний комплекс гарячою водою. З моменту установки в лютому 2019 року системою було вироблено близько 25 МВт теплової енергії.

У квітні 2019 співробітники компанії приєдналися до всесвітнього флешмобу з прибирання #trashtagchallenge і очистили від сміття Дніпровську набережну. Близько 60 мішків сміття були відсортовані і передані на перероблення.

«Зелений» офіс

Офіс Львівської філії «Роберт Бош Лтд» побудований за принципом енергоощадної конструкції. В основі обігріву та охолодження приміщень закладено принцип чиллер-фанкойл і нагрів теплоносія від двох теплових насосів «повітря-вода» потужністю 17 кВт кожен. Завдяки розрахунковим тепловим витратам офісу на рівні класу А стало можливим облаштування невеликої котельні з двома газовими конденсаційними котлами Buderus Logamax plus GB172i загальною потужністю 48 кВт. Офіс може опалюватися від двох незалежних джерел енергії, котелень або теплових насосів, або в комбінованому режимі.

Уся система електроживлення та опалення будівлі об'єднана в інтелектуальний блок на базі модулів управління Bosch КНХ і КРС, відкрита система керування протоколом. Таке поєднання дозволило реалізувати проєкт з повністю автоматизованою будівлею. Система управляє вентиляцією, опаленням, витратою електроенергії, освітленням офісу і динамічно різними зонами будівлі.

Концептом передбачено також встановлення фотоелектричної системи, яка буде працювати в пікові періоди літа.

Про компанію Bosch

Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. У компанії працюють близько 410 000 співробітників по всьому світу (дані на 2018 рік). До Групи компаній Bosch входять Robert Bosch GmbH і понад 460 дочірніх підприємств і регіональних компаній у 60 країнах.

Діяльність Групи компаній Bosch здійснюється за чотирма бізнес-напрямками: рішення для мобільності, промислові технології, товари народного споживання, будівельні технології та енергетика.

В Україні компанія працює з 1993 року, надаючи робочі місця 406 співробітникам (за даними на 31 грудня 2018 року). У Львівській області розташований завод з відновлення автомобільних стартерів. У Києві діє сервісний центр Bosch з обслуговування та ремонту електроінструментів. Для співробітників автосервісних майстерень відкрито перший навчальний центр Bosch. У Львові, Одесі та Харкові на базі технічних вишів функціонують навчальні центри «Академії Bosch».

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через TRUBA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще