Бойлер для води як працює

Як вибрати бойлер для ванни, кухні або офісу

Як вибрати бойлер для ванни, кухні або офісу? Який бойлер економічніше? Як вибрати накопичувальний водонагрівач? Читайте на TRUBA.ua
 9 466

Хочете зрозуміти, як вибрати бойлер для ванни, кухні або офісу? Або який бойлер більш економічний — на 50 чи 80 літрів? Тут дізнаєтеся, за якими критеріями зорієнтуватися у виборі водонагрівача.

Як вибрати бойлер?

Об'єм бойлера

Для 1-2 чоловік достатньо бойлера об'ємом 50 л. Родині з 3-4 чоловік потрібно встановлювати бак мінімум на 80 л за умови економної витрати гарячої води: приймати душ, а не ванну. Якщо в родині більше людей, то краще встановити бойлер на 100-120 л.

Бойлер об'ємом 10-15 л цілком покриє потреби в гарячій воді офісу до 30 осіб.

Бойлер вибір
Родині з 3-4 чоловік підійде бойлер на 80 л за умови економної витрати гарячої води

Типи бойлерів

Проточні водонагрівачі. Потік води нагрівається за допомогою потужного ТЕНа, поки включений кран.

Переваги проточних водонагрівачів:

  1. Невисока ціна
  2. Компактність

Недоліки проточних водонагрівачів:

  1. Висока потужність — споживає багато електроенергії. Для «проточного» бойлера необхідна окрема електролінія потужністю від 5 кВт (хоча є і меншої потужності)
  2. Складно регулювати температуру води на виході з крана
  3. Можливо підключити тільки до однієї точки подачі води

Накопичувальні електричні бойлери — поширений вид бойлерів, що представляє собою бак об'ємом від 5 до 100 л і більше, в якому вода нагрівається ТЕНом, розташованим всередині бойлера. Потужність приладу залежить від обсягу баку і найчастіше становить 1,5-2,5 кВт. Сучасні моделі оснащені регулятором потужності з електронним управлінням, що дозволяє автоматично встановлювати необхідну температуру нагрівання води.

Види установки ТЕНів

Внутрішня частина бойлера виробляється з нержавіючої сталі і покривається спеціальною емаллю, якість і товщина якої також можуть впливати на термін експлуатації і ціну приладу.

Існують два варіанти установки ТЕНів:

  1. «Мокрий» — ТЕН безпосередньо контактує з водою
  2. «Сухий» — ТЭН знаходиться в захисному корпусі
Як вибрати бойлер
Існують два варіанти установки ТЕНів: «мокрий» і «сухий»

Потужність нагрівача

Виробники пропонують різні моделі накопичувальних бойлерів потужністю від 1 до 3 кВт. Чим менше потужність бойлера, тим менше навантаження на електромережу, але довше нагрів води до заданої температури. Чим інтенсивніше заплановані витрати води, тим вище повинна бути потужність і, відповідно, швидкість нагріву води.
Для сім'ї з 3-4 чоловік достатньо потужності 1,5-2 кВт. Для офісного нагрівача — 1,2-2 кВт.

Потужність проточного бойлера в середньому становить від 4 до 6,5 кВт. Для його підключення часто потрібна окрема лінія від електрощита.

Типи управління бойлером h3>

На ринку представлені бойлери з електромеханічним і електронним управлінням. Електроніка дозволяє виставити оптимальний режим нагріву води, однак вразлива при перепадах напруги.

Функція «розумного нагріву»

Бойлери, оснащені функцією «розумного нагріву», протягом декількох днів фіксують звичний для господарів режим використання води і надалі автоматично підігрівають воду на той час, коли нею зазвичай користуються. Такий підхід зручний для користувачів і дозволяє ще більше економити електроенергію.

Тип монтажу

Вертикальний і горизонтальний. Вибір залежить від конкретного приміщення, де буде встановлений бойлер.
Лайфхак 1: Плоскі бойлери візуально займають менше простору, ніж круглі при однаковому об'ємі.
Лайфхак 2: Навіть великий бойлер (на 100 л), встановлений горизонтально під стелею, не виглядатиме громіздко.
Лайфхак 3: Місце для установки бойлера вибирається ближче до системи водопостачання.

Теплоізоляція бойлера

Тепловтрати вже нагрітої води через поверхню бойлера залежать від якості його теплоізоляції і теплоізоляції труб. Теплоізоляція знаходиться між внутрішнім баком і зовнішньою обшивкою. Бак з гарячою водою при хорошій теплоізоляції повинен з зовнішньої сторони залишатися майже кімнатної температури. Це свідчить про якісну теплоізоляції.

Оптимальним варіантом бойлера можна назвати електричний бойлер накопичувального типу об'ємом 80-100 літрів (для сім'ї з 3-4-х чоловік). Вибір форми бака і типу управління вже залежить від уподобань і бюджету покупця.

Навантаження на електромережу

Стандартний накопичувальний бойлер об'ємом 80-100 л розрахований на 1,2-2,5 кВт і в робочому стані буде робити не більше навантаження на мережу, ніж інша побутова техніка. Для порівняння: споживана потужність праски — близько 2 кВт, пральної машини — 2-2,2 кВт, посудомийної машини — 1,8-2,3 кВт. Тобто, котел не потужніший за звичайні прилади і стандартна проводка розрахована на такі навантаження. Електричний бойлер працює в режимі нагріву 1-3 години і потім переходить в режим підтримки заданої температури, іноді включаючи ТЕНи. Щоб уникнути перевантаження електромережі, бойлер бажано підключати до окремої розетки (окремої від пральної машини або праски фази). І безпечніше не включати одночасно потужні електроприлади.

Який бойлер краще і який бойлер найбільш економічний можна вибрати, орієнтуючись на всі зазначені параметри: кількість людей, які будуть ним користуватися, можливості проводки (навантаження на електромережу), вид ТЕНу і тип управління бойлером.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через TRUBA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще

TRUBA.ua Водопостачання і Опалення, Вентиляція і Кондиціонери
Зависит от равномерности исспользования воды. Но если уже есть три бойлера, то доступней всего будет добавить еще пару 80 л бойлеров, мощностью 2,2-2,5 кВт, если позволяет электричество или место.
Еще нужно проверить температуру нагрева воды на бойлере, возможно, она слабо нагревается.
29 січ. 2019 р., 15:32
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
L
Помогите выбрать бойлер для салона, в день расход воды более 800 литров, у наз 3 бойлера на 80 литров, не справляются!
28 січ. 2019 р., 12:31
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ