Група безпеки бойлера

Група безпеки бойлера

Як запобігти важким наслідкам аварії водонагрівача
 10 731

Група безпеки бойлера прямого і непрямого нагріву. Підключення групи безпеки бойлера Valtec (Валтек) — попередьте поломку бойлера

Компактні групи безпеки, що додаються до побутових водонагрівачів, являють собою комбінацію зворотного та запобіжного клапанів.

Зворотний клапан не дозволяє воді, яка нагрівається та розширюється, потрапляти у подаючий трубопровід, а запобіжний клапан повинен захищати водонагрівач від перевищення тиску.

Три зображення групи безпеки Valtec
Зворотний і запобіжний клапани Valtec Фото: Valtec

Тиск у водонагрівачі зростає через теплове розширення води, що нагрівається. У побутових електроводонагрівачах, як правило, розширювальний бак як такий відсутній. Його роль виконує повітряна подушка над патрубком забору гарячої води. Саме на неї припадає додатковий об’єм розширеної води. При цьому загальний тиск у баку зростає. Якщо такий тиск перевищить установлене критичне значення запобіжного клапана (зазвичай 6-7 бар), клапан відкриється, скинувши деякий об’єм води. Однак, потрібно врахувати, що так «ідеально» система працює при справному термостаті, вбудованому у нагрівальний елемент. Якщо з будь-яких причин термостат вийде з ладу (а це трапляється досить часто), то ТЕН не відключиться на заданій температурі та буде продовжувати нагрівати воду, доводячи її до кипіння. Пропускної здатності запобіжного клапана, який входить у склад звичайної групи безпеки, не вистачить, щоб забезпечити виведення достатнього об’єму пароводяної суміші. Аварія водонагрівача, в такому випадку, може мати дуже важкі наслідки.

Схема підключення
Схема підключення групи безпеки для бойлера Фото: Valtec

Убезпечити себе від подібних «сюрпризів» можна за допомогою групи безпеки VT.461. У корпусі з нікельованої латуні розташовується кульовий кран із затвором з полісульфона, пружинний зворотний клапан і запобіжний клапан великої пропускної здатності і для води, і для водяної пари. Поворотний зливний пластиковий патрубок із пристроєм розриву струменя може бути з’єднаний з каналізацією за допомогою гофрошланга з накидною гайкою 1 1/4″. Запобіжний клапан групи безпеки має пристрій примусового відкривання, що дозволяє час від часу відкривати клапан, запобігаючи його «прикипінню».

Група безпеки може встановлюватись як вертикально, так і горизонтально. При цьому зливний патрубок повинен бути завжди направлений вниз, що забезпечується його шарнірно-поворотним пристроєм.

До асортименту VALTEC включені групи безпеки діаметром 1/2″ і 3/4″. В комплект входить сильфон, а для моделі 3/4″ також і перехідник на 1/2″. Зовні ці моделі відрізняються одна від одної кольором ковпачка запобіжного клапана — червоним (3/4″) і зеленим (1/2″).

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції TRUBA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через TRUBA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще