Європарламент скасував мита на промислові товари з України
Ілюстративне фото: Marcin Jozwiak on Unsplash

Європарламент скасував мита на промислові товари з України

У четвер Європарламент призупинив дію мит ЄС на всі товари з України, щоби підтримати економіку країни. Скасування діятиме рік до 5 червня 2023 року. Про це йдеться у повідомленні пресцентру Європейського парламенту. Рішення набуде чинності наступного дня після публікації в Офіційному журналі ЄС.

«Надання Україні необхідної підтримки для захисту не закінчується на полі бою; це включає забезпечення того, щоб економіка України залишалася стійкою та конкурентоспроможною», — заявила Сандра Калніете (Sandra Kalniete), постійна доповідачка Литви з питань України.

Відносини між Україною та ЄС регулюються Угодою про асоціацію, яка поширюється на зону вільної торгівлі. Наразі скасовуються імпортні мита на промислову продукцію, антидемпінгові мита та захисні заходи щодо імпорту сталі.

Читайте ще: Великобританія скасувала мита на українські товари і планує ЄС

ЄС є найважливішим торговельним партнером України. Продажі до Євросоюзу становили 40% загальної торгівлі України у 2021 році. А Україна була 15-м за величиною торговельним партнером ЄС, на яку припадає близько 1,2% загальної торгівлі ЄС.
Ідентифікатор: 9463