Укладання водяної теплої підлоги в кімнаті

Плюси і мінуси водяної «теплої підлоги»

Більше плюсів чи мінусів
 8 977
ТМ Fado поділилася експертною думкою щодо переваг і недоліків підлогового опалення за допомогою водяного «теплої підлоги».

За останні роки підлогове опалення зайняло лідируючі позиції серед систем обігріву будівель. Комфорт, універсальність, економічність — усе це сприяє зростанню популярності. Однак якщо подивитися на систему загалом, то є й невеликі недоліки. Далі подивимося, чого все-таки більше — плюсів чи мінусів у системі «тепла підлога».

Відразу хочемо сказати, що розглядатися буде тільки система водяної «теплої підлоги», оскільки електричний аналог має свої переваги й недоліки.

Отже, почнемо з переваг.

Ідеальний розподіл температури в приміщенні

Тут і далі будемо порівнювати «теплу підлогу» з основним його конкурентом — радіаторною системою опалення. Й ось перша й одна з найголовніших відмінностей — розподіл температури приміщенням.

У випадку з радіаторною системою, процес теплообміну, який переважає, це конвекція. Тобто передача тепла від радіатора повітрю в приміщенні за допомогою переміщення повітряних мас. Рух має циклічний характер. Холодне повітря знизу заходить у радіатор, нагрівається, і далі піднімається у верхню частину приміщення вже в нагрітому стані. Після охолодження, повітря опускається вниз і знову переміщається до радіатора.

Тобто, найгарячіше повітря міститься вгорі приміщення, а не в зоні розміщення людей.

Навпаки, система підлогового обігріву віддає тепло методом теплового випромінювання. Нагрівальним елементом тут є підлога, тому саме вона віддає тепло. Рух йде знизу-вгору й найгарячіше повітря міститься саме в робочій зоні перебування людини (до 2 метрів).

Економічність до 20%

Тип розподілу тепла за висотою забезпечує найбільш комфортне перебування людини в приміщенні. У зв'язку з тим, що найгарячіша температура міститься внизу, і ноги перебувають в теплі, середню температуру повітря в приміщенні можна знизити на 1-2 °С. І це ніяк не позначиться на рівні комфорту. Але може скоротити споживання енергоресурсів і принести економію в розмірі 15-20%.

Естетичність

У разі реалізації і використання «теплої підлоги» ми «усуваємо» з приміщення громіздкі радіатори, водночас збільшуємо корисний об'єм приміщення. Який можна використовувати для поліпшення естетики приміщення.

Здоров'я та безпека

У зв'язку з мінімальною конвективною часткою теплообміну, у приміщеннях із «теплою підлогою» практично відсутнє перенесення пилу. Це особливо важливо для людей, котрі страждають на алергічні захворювання.

Також усувається можливість опіків об поверхню гарячих радіаторів. Оскільки температура на поверхні теплої підлоги варіюється в межах 25-30 градусів.

Так само водяна тепла підлога не створює додаткові електромагнітні поля як у випадку з електричними аналогами.

Універсальність

Так як підлогове опалення є низькотемпературним, то воно прекрасно працює з усіма джерелами тепла, у тому числі й нетрадиційними — сонячними установками й тепловими насосами.

Також водяну «теплу підлогу» можна укладати під будь-який тип підлогового покриття.

Тепер про недоліки:

Обмеження потужності

Тепла підлога як, опалювальний прилад, має обмеження за максимальною потужністю. Це залежить від площі приміщень. Іноді навіть з урахуванням зниженням кроку укладання теплої підлоги в граничних зонах не вдається домогтися повної компенсації теплових втрат. У таких випадках необхідно комбінувати «теплу підлогу» з іншою системою — радіаторною або ж із «теплими стінами».

Велика інерційність

У разі різких перепадів температур зовнішнього повітря, система підлогового обігріву довго підлаштовується під них. У зв'язку з цим рівень ефективності системи знижується.

Однак застосування погодозалежної автоматики мінімізує цей недолік.

Трудомісткий монтаж і низька ремонтопридатність

Заливку труб «теплої підлоги» необхідно довіряти професіоналам. Водночас повне застигання стяжки може тривати від 3 до 4 тижнів.

У разі витоку з труб, процес усунення поломки вимагає часових і грошових витрат.

Загалом, якщо подивитися на всі «за і проти», то видно, що система «теплої підлоги» є ефективною й комфортною, а проте мінуси легко можна усунути ще на етапі проектування. А для збільшення надійності підлогового опалення необхідно використовувати якісне обладнання від перевірених брендів. Тому користуйтеся системою теплої підлоги від FADO!

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції TRUBA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через TRUBA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще

Теплоізоляція