Тепла підлога: економічний розподіл тепла і більше простору

Тепла підлога: економічний розподіл тепла і більше простору

Про ефективність теплої підлоги для обігріву квартири чи приватного будинку
 7 168

Чому тепла підлога є економічною системою обігріву, які особливості її монтажу та переваги у разі використання в комбінації з централізованою системою опалення? Відповідаємо на ці питання та розвіюємо основні міфи щодо теплої підлоги.

Тепла підлога — це система опалення, при якій нагрівання повітря в приміщенні відбувається знизу, від підлоги. Тепле повітря розподіляється рівномірно по всьому приміщенню.

Переваги теплої підлоги для квартири або приватного будинку

Тепла підлога є економічною системою опалення, яка забезпечує оптимальне розподілення температури і не займає додаткового місця у приміщенні (монтується у підлогу):

  1. Економічність: тепла підлога потребує меншої температури теплоносія у порівнянні з центральним опаленням, тобто витрачає менше газу чи електроенергії і економить кошти на опалення.

  2. Оптимально комфортне для людини розподілення температури, коли повітря гріється знизу, а не навпаки, як у випадку з радіаторами.

  3. Більше вільного місця (звільняється місце від радіаторів опалення).

тепла підлога електрична
Тепла підлога забезпечує оптимально комфортне для людини розподілення температури, коли повітря гріється знизу Фото: REHAU

Особливості монтажу теплої підлоги

  • ● Труби опалення системи теплої підлоги легко монтуються в підлогу. Можливий також монтаж у стіни і стелі. Використання полімерних (довговічних) труб, фітингів для монтажу теплої підлоги, строк служби яких становить приблизно 50 років.

  • ● Можливість зонального розподілення тепла завдяки різному шагу прокладу труби: шаг біля вікон та дверей більше, в іншій частині кімнати менше — згідно з розрахунком.

  • ● Відсутність будь-яких частин теплої підлоги (трубопроводи, фітинги) на поверхні кімнати, можливість «сховати» систему теплої підлоги під бетонну стяжку/підлогу.

  • ● Регулювальна та запірна арматура (вентилі, крани, розподільний колектор) знаходяться в легкодоступних місцях (службові приміщення, ванна кімната), що значно полегшує ревізію та заміну деяких елементів при потребі.

  • ● Можливість використання теплої підлоги в приміщеннях з різним типом покриття (плитка, ламінат).

rehau тепла підлога
Теплу підлогу можна застосовувати як з плиткою, так і з ламінатом Фото: REHAU

Міфи про теплу підлогу

Розвіюємо міфи щодо використання системи теплої підлоги:

Міф 1. Тепла підлога використовується тільки в приміщеннях з плиткою.
Теплу підлогу можна застосовувати як з плиткою, так і з ламінатом.

Міф 2. Висока вартість такої системи опалення.
Витрати на матеріали та монтаж системи теплої підлоги компенсуються значно нижчими витратами в процесі експлуатації.

Міф 3. Тепла підлога сприяє нагріванню та «підйому» у повітря пилу.
Насправді на радіаторах збирається та знаходиться значно більше пилу та бруду, враховуючи конструктивні особливості радіаторів і значно більшу швидкість повітря біля нагрітого радіатору.

Міф 4. Теплу підлогу не можна облаштовувати в спальні (пил, занадто тепле і сухе повітря тощо).
Доведено, що пил підіймається при температурі поверхні біля 70°C, а тепла підлога не розігрівається більше за 24-25°C. У системі теплої підлоги є можливість регулювати температуру носія в різні години доби для комфортного перебування людини в приміщенні.

водяна тепла підлога купити
Тепла підлога потребує меншої температури теплоносія у порівнянні з центральним опаленням. Труби опалення системи теплої підлоги також легко монтуються у стіни і стелю Фото: REHAU

Тепла підлога + радіатори опалення: переваги та недоліки комбінованої системи опалення

Серед недоліків комбінування радіаторного опалення і теплої підлоги у одну систему — необхідність встановлення теплообмінника у багатоповерхових будинках з двотрубною системою опалення (у разі підключення до централізованої системи опалення).

Переваги комбінованої системи:

  • ● Можливість доповнювати теплу підлогу радіаторним опаленням. У такому разі більшість тепловтрат покриває тепла підлога, решту, при необхідності, покриває радіаторне опалення.

  • ● Можливість регулювання температури повітря в кожному окремому приміщенні.

  • ● Можливість монтажу системи теплої підлоги у наявну систему радіаторного опалення. Ефективна робота комбінованої системи в будинках невеликої поверховості, наприклад, для двоповерхових будинків: встановлення системи теплої підлоги на першому, а радіаторів опалення — на другому поверсі.

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції TRUBA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через TRUBA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще

Теплоізоляція