Датчики Овен для систем вентиляції

Датчики ОВЕН для вентиляції

 1 822
Незалежно від пори року ми хочемо відчувати приємну й комфортну температуру повітря в приміщеннях. За санітарними нормативами допустима температура міститься в межах 24-25 °C у літній період і 20-24 °C – у зимовий період при відносній вологості 50 %.

Однією з проблем приміщень, де знаходиться велика кількість людей, є зменшення концентрації кисню і збільшення вуглекислого газу, поява неприємних запахів тощо. Це призводить до задухи, втоми, поганого самопочуття і зниження працездатності співробітників. Такі проблеми виникають в приміщеннях, де погано працює система вентиляції або взагалі відсутня.

Для регулювання температури і вологості в приміщеннях встановлюють автоматизовану систему вентиляції, завдяки якій споживач може вибрати комфортну для себе і оточуючих температуру повітря за допомогою пульта керування.

Жодна система не обходиться без датчиків. Адже датчики – це складова частина будь-якого технологічного процесу в промисловій автоматизації.

В асортименті пристроїв ОВЕН є спеціалізовані датчики для систем вентиляції та кондиціонування:
  1. Датчики температури
  2. Датчики тиску
  3. Перетворювачі температури і вологості

У статті ми докладніше розглянемо ці датчики і для чого вони потрібні.

Датчики температури

Для вимірювання температури всередині й зовні приміщення можуть застосовуватися термометри опору ОВЕН ДТС3005 і ДТС125Л(М) з настінним монтажем.

Характеристики датчиків температури Овен з настінним монтажем
Фото: ОВЕН

Для вимірювання температури в каналі повітроводу використовують ОВЕН ДТС3015 або ОВЕН ДТС405Л(М).

Характеристики датчиків температури в каналі повітропроводу Овен
Фото: ОВЕН

Крім аналогових датчиків температури, у системах вентиляції часто використовують реле температури «капілярний термостат».

Реле температури ОВЕН РТ50 є важливим елементом в автоматизації систем вентиляції з водяним калорифером. Термостат захищає водонагрівач від замерзання.

Найбільш критичною аварійною ситуацією для вентиляції калорифером є замерзання води в його трубах. Це призводить до розриву трубок і витоку теплоносія з калорифера. Наслідками замерзання є не тільки тимчасова зупинка вентиляційної системи, а й подальший капітальний ремонт калорифера (або його повна заміна), а також ремонт приміщення, пошкодження майна.

Характеристики реле температури ОВЕН РТ50
Фото: ОВЕН

Датчики тиску

ОВЕН РД30-ДД – механічне реле перепаду тиску (пресостат).

Такий вид реле присутній практично в кожній системі вентиляції та призначений для контролю засміченості фільтрів, обриву приводних ременів, зупинки приводу вентилятора і зміни повітряного потоку в повітроводі.

Характеристики механічного реле перепаду тиску ОВЕН РД30-ДД
Фото: ОВЕН

ОВЕН ПД150 – це перетворювач тиску, який відмінно поєднує в собі й первинний перетворювач тиску, і вторинний пристрій.

У системах вентиляції ОВЕН ПД150 застосовується для вимірювання тиску з метою контролю ступеня забрудненості повітряних фільтрів.

Характеристики перетворювача тиску ОВЕН ПД150
Фото: ОВЕН

Перетворювачі температури і вологості

Перетворювачі температури і вологості в системах вентиляції переважно застосовують двох типів:

  • настінного виконання для вимірювання температури і вологості в приміщенні;
  • канального виконання для вимірювання температури і вологості в каналі повітроводу.

Для вимірювання температури і вологості повітря в приміщенні в асортименті датчиків ОВЕН є ОВЕН ПВТ10.

Характеристики датчика температури і вологості ОВЕН ПВТ10
Фото: ОВЕН

Для вимірювання температури і вологості всередині повітроводу в системі вентиляції або кондиціонування в лінійці ОВЕН ПВТ є канальне виконання з вбудованим зондом – ОВЕН ПВТ100-К1.2.И.

Характеристики датчика температури і вологості всередині каналу ОВЕН ПВТ100-К1.2.И
Фото: ОВЕН

Особливістю ОВЕН ПВТ100-К1.2.И є простий монтаж, що не вимагає додаткових інструментів. Фіксатор дозволяє легко змінювати довжину занурення датчика, завдяки чому зонд датчика буде залишатися в центрі повітропроводів різних діаметрів.

Автоматизуйте системи вентиляції з датчиками ОВЕН!

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції TRUBA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через TRUBA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще