Біметалеві радіатори Біметалеві радіатори

Біметалеві радіатори

Каталог товарів і послуг компаній

ФільтриФільтри
Працюємо під час ВС
Повітронагрівачі водяні
1 500 грн
Працюємо під час ВС
Парові калорифери
1 500 грн

З'єднати переваги сталевої й алюмінієвої батареї вдалося в біметалевих радіаторах. Вони підходять для різних типів опалення, але рекомендують встановлювати у квартирах підключених до центральної системи. У них вирішено питання стійкості у разі високого робочого тиску, не потрібно додатково готувати воду, майже не бояться гідроударів. Не дивлячись на більш високу вартість, біметалеві радіатори популярніший, ніж чавунні.

Найчастіше це секційні опалювальні радіатори зі сталевим каналом і алюмінієвими ребрами для підвищення тепловіддачі. Як результат — висока міцність і тепловіддача.

Види біметалевих радіаторів

Варіанти відрізняються між собою розмірами, потужністю секцій, принципом виготовлення. Стандартно випускають продукцію в білому кольорі, але є можливість пофарбувати в будь-який колір за шкалою RAL, навіть уже встановлену конструкцію. Щоправда, кожен шар фарби дещо погіршує ефективність радіатора.

За конструкцією корпусу можна розділити на:

  • ● Секційні — поширені.
  • ● Монолітні — вища вартість і вища стійкість до перепадів тиску.

Біметалеві батареї опалення продаються у двох варіантах:

  • ● Канал повністю виготовлений зі сталі. Щоби підкреслити це, виробники можуть називати їх повністю біметалевими або «посиленими».
  • ● Тільки вертикальний канал у секції виготовлений зі сталі, верхня й нижня труби — з алюмінію. Варіанти позначення: неповний, полубіметал або псевдобіметал.

Полубіметал має дещо вищі показники теплової потужності, у порівнянні з біметалевими батареями опалення, але немає захисту від корозії й призначений на більш низький тиск.

Оскільки можливі ситуації, коли приховують псевдобіметал або навіть продають за ціною повного, виробники «посиленої» конструкції намагаються на цьому наголосити. З боку покупця можна звернути увагу на матеріал верхнього і вертикального каналу, якщо батарея біметал ще розібрана. Якщо конструкція зібрана, допоможе магніт, який не притягується до алюмінію. Серед непрямих ознак часткового біметалу можна виділити:

  • ► фразу «контакт з алюмінієм виключений майже повністю» в описі;
  • ► вища теплова потужність (приблизно на 10%);
  • ► менша вага, у порівнянні з моделями з повністю сталевими каналами.

Оцінка потужності біметалевих радіаторів

Потужність батареї (кількість секцій) підбирається перед тим, як купити біметалеві радіатори, і грунтується на теплотехнічному розрахунку будівлі, адже вона прямо залежить від тепловтрат кожної кімнати (приміщення). За розрахунком рекомендуємо звернутися до фахівця-теплотехніку, а для приблизної оцінки можна скористатися формулою:
Кількість секцій = (Площа приміщення х Розрахункова потужність) / Потужність однієї секції

Наприклад, для кімнати, площею 20 м2, у неутепленому будинку з висотою стель 2,7-3 м і радіатором із тепловою потужністю однієї секції 185 Вт буде потрібно: 20 х 100/185 = 10,8 ~ 11 секцій. Результат завжди округлюють у більшу сторону.

А для утепленого будинку значення розрахункової потужності вже буде вдвічі меншим (за стандартом 2017 року): 20 х 50/185 = 5,4 ~ 6 секцій.

Розрахунок дійсний для оптимальної температури теплоносія в радіаторі. У разі більш низьких температурах теплоносія кількість секцій має бути збільшено (обернено пропорційно різниці температур теплоносія і внутрішньої температури).

Якщо під опалювальні радіатори відведено обмежений простір, то насамперед, необхідно підібрати модель за висотою, а потім за потужністю секції розраховується кількість секцій.

Оскільки енергоефективні характеристики будинку істотно впливають на вимоги для опалювальних радіаторів, за можливості, модернізацію житла краще починати з утеплення. Також, біметал швидко нагрівається й остигає, тому підходить для підключення до системи клімат-контролю. Це дозволяє застосовувати різні датчики й налаштовувати роботу системи опалення в оптимальному режимі. Це впливає на вартість системи опалення, але, згодом, покращує енергоефективні показники будинку й дозволяє економити на оплаті за комунальні послуги. Що, у кінцевому рахунку, збільшує вартість нерухомості.

Як вибрати й купити біметалічні радіатори

При виборі продукції ціна не повинна стояти на першому місці. Такий підхід не гарантує якості та надійності, адже на ці показники впливають матеріал та збирання. Також, важливо правильно підібрати батареї біметал за потужністю і правильно встановити.

Монолітні рішення біметалевих батарей опалення виправдані, якщо в системі можливі сильні гідроудари, в інших ситуаціях добре впораються секційні. Вони доступніше за вартістю.

Для центральних систем опалення рекомендується підбирати моделі з максимальним робочим тиском. Якщо батареї біметал встановлюють в автономній системі, то підійдуть із мінімальним.

На ринку присутні моделі навіть для заокруглених стін, а не класичних прямих. Але їхня ціна, відповідно, буде вище, ніж у середньому на ринку.

Вибрати й купити біметалеві радіатори можна в каталозі товарів TRUBA.ua. Він побудований за принципом інтернет-магазину і представляє продукцію компаній-продавців зі всієї України. Каталог дозволяє не тільки зробити замовлення, а й попередньо ознайомиться з особливостями роботи вподобаного продавця.

На своїй сторінці в TRUBA.ua компанії розміщують контактні дані, опис діяльності, діляться новинами, спецпропозиціями й акціями.

TRUBA.ua Водопостачання і Опалення, Вентиляція і Кондиціонери