Алюмінієві радіатори Алюмінієві радіатори

Алюмінієві радіатори

Каталог товарів і послуг компаній

МістоШукати в місті

Алюмінієві радіатори мають трохи вище тепловіддачу, ніж чавунні (тепловіддача секції алюмінієвого радіатора Nova Florida Desideryo B3 500/100 178 Вт, чавунного М-140 — 160 Вт за температури теплоносія 90 0С, а в приміщенні 20 0С). Серед переваг називають невелику вагу, швидке нагрівання, порівняно невисоку вартість і приємний дизайн. Вони дозволили алюмінієвим радіаторам поширитися на опалювальному ринку.

Однак, низка недоліків, визначають область застосування продукції. Першим називають окислення. Якщо в системі неякісний теплоносій або мідні елементи, у батареї алюміній починає окислюватися і виділяти водень. Для вирішення цієї проблеми ставлять автоматичний клапан спуску повітря. Деякі виробники обробляють внутрішню поверхню полімерним складом, хоча є думка, що покриття з часом змиється. Ця проблема усунена в біметалічній продукції, де з'єднали алюміній і сталь. Також, серед мінусів називають чутливість до гідравлічних ударів, що може спричинити розгерметизацію.

З урахуванням цих чинників, алюмінієві батареї опалення підходять для автономної системи опалення з низьколуговим теплоносієм (7-8 рН) у приватних або малоповерхових будинках.

Види

Моделі опалювальних радіаторів відрізняються за потужністю, висоті і довжині. Також, алюміній фарбують у кольори за шкалою RAL. Традиційний колір — білий. Відрізняються способом виробництва:

  • ► Лиття.
  • ► Екструзія.

Для виготовлення алюмінієвих радіаторів за допомогою лиття, сплав алюмінію з кремнієм під високим тиском подають у спеціальні форми. Сплав зносостійкіший у порівнянні з чистим металом, але крихкий. На лиття йде більше сировини, тому стінки товщі, але вище вартість виробництва, хоча краще тепловіддача.

Для виробництва екструзійних батарей алюміній продавлюється через спеціальні отвори. Виходить, що алюмінієві радіатори складаються з екструдованих профілів, з'єднаних між собою зварюванням. Конструкції більш пластичні, легше й менш інертні, але чистий алюміній вимогливий до якості теплоносія. Можлива більша різноманітність дизайнів.

Лиття поширене ширше, оскільки його використовують великі виробники. Незважаючи на те, що ціна екструзії нижче, лиття справляється з великими обсягами замовлень за менший час. Має мінімальну похибку, відповідно, точні розміри.

Розрахунок потужності

Необхідна потужність алюмінієвих батарей опалення «набирається» секціями. Стандартне пакування — 10 секцій скручених автоматично на виробництві. Це непогано, оскільки заводське скручування опалювальних радіаторів надійніше й міцніше. Є пакування від 3-х до 15-ти секцій.

Для оцінки «на око», скористайтеся цифрами:

Кількість секцій = (Площа приміщення * Потужність опалення 1 м2)/Потужність однієї секції.

Для обігріву 1 м2 приміщення з висотою стель до 3 м, у середньому, береться цифра 0,1 кВт. Наприклад, для кімнати площею 20 м2 з висотою стель 2,7 м буде потрібен радіатор висотою 500 мм і потужністю однієї секції 178 Вт на (20 * 0,1) / 0,178 = 11,2 ~ 12 секцій.

Якщо в приміщенні велика площа скління або є дві зовнішні стіни, то значення краще збільшити на 15-20%.

Для добре утепленого будинку середнє значення буде менше. Також, ця формула вірна для температури теплоносія 90 0С. Тому для коректного розрахунку, рекомендуємо звертатися до фахівця-теплотехніка. Можливо, це збільшить вартість установки або заміни, але заощадить у довгостроковій перспективі.

На розрахункове значення сильно впливають показники тепловтрат: чим краще утеплене приміщення, тим менша потужність секції потрібна для нього. І на показники енергоефективності будинку, загалом, впливає наявність регуляторів тепла. Низька інертність алюмінієвих батарей опалення дозволяє підключати їх до системи контролю клімату й оптимально використовувати теплоресурси.

На що звернути увагу під час вибору

Модульність продукції подається як перевага, адже вона дозволяє замінити одну проблемну секцію. Також, простіше встановити додаткові частини, якщо потужності не вистачає. І на батареї ціна доступна. Однак, під час вибору слід звернути увагу на кілька моментів.

У батареї алюміній має низьку стійкість до деформацій у порівнянні з чавунними або сталевими радіаторами, і продукцію можна пошкодити під час транспортування або зірвати різьбу, якщо не розрахувати силу. Але матеріал легше й навантаження на стіни значно менше, тому опалювальні радіатори кріплять і не на капітальні стіни.

Матеріал не переносить наявність міді в системі опалення. Тому, якщо підводка в котла або теплообмінник мідні, то купувати алюмінієві радіатори не рекомендують. Адже може знадобитися ремонт уже через кілька років.

Не рекомендується збирати в один блок більше 15 секцій, краще, у такому випадку, розбити на два або вибрати модель із більшою потужністю секції.

Важливі кількість шарів фарбування алюмінієвих батарей опалення і їхній рівень. Про якість говорить ідеально гладка поверхня без шорсткостей або пухирців.

У продавця, під час консультації і покупки алюмінієвих радіаторів, просіть техпаспорт і протокол випробувань. Це виключить фальсифікацію технічних характеристик. Часто протокол випробувань виробники публікують на офіційному сайті.

Для пошуку товару скористайтесь каталогом товарів TRUBA.ua, де зібрані пропозиції від різних компаній з усієї України. Каталог побудований за принципом інтернет-магазину, де можна скоротити пошук за допомогою фільтрів і купити алюмінієві радіатори для системи опалення приміщення.

Компанії-продавці в TRUBA.ua публікують не тільки товар із ціною, але й розміщують інформацію для зв'язку, опис діяльності, особливості роботи. Інформують клієнтів про новинки та спеціальні пропозиції.

TRUBA.ua Водопостачання і Опалення, Вентиляція і Кондиціонери
Aquatherm Kyiv 2024