Сталеві радіатори Сталеві радіатори

Сталеві радіатори

Каталог товарів і послуг компаній

МістоШукати в місті

У приватний будинок підійдуть сталеві радіатори для опалення з примусовою системою циркуляції. Оскільки вони бояться гідроударів, на відміну від біметалевих батарей, і довгої відсутності води в системі (починається корозія). Також, бояться забруднень у воді, на противагу чавунним, адже вузькі канали можуть забиватися. Але мають високу тепловіддачу й можливість регулювати температурний режим. Популярні завдяки доступній ціні, у порівнянні, наприклад, з алюмінієвими.

Конструкція складається зі сталевої панелі і, найчастіше, П-образних конвекторів, які збільшують тепловіддачу завдяки збільшення площі. Панель віддає тепло, а конвектор покращує циркуляцію повітря. На ринку представлені штамповані і плоскі панелі.

Види сталевих радіаторів, які присутні на ринку

Типи сталевих батарей опалення відрізняються кількістю складників, шириною, висотою й методом підключення. Позначення, за загальноприйнятим міжнародним стандартом, що грунтується на цифровому маркуванні, наприклад, 11 або 22. Перша цифра вказує на кількість панелей, друга — змійовиків.

Основні типи:

  • ● 10 — складається з однієї панелі. Мінімальний за потужністю і вартістю у нього найнижча. Встановлюють у невеликих приміщеннях або де присутнє інше джерело тепла.
  • ● 11 — панель + конвектор. Ширина майже 5 см. Не виступає, тому такі батареї сталеві часто застосовують у коридорах, ванних кімнатах.
  • ● 12
  • ● 20
  • ● У 21 змійовик розташований між панелями.
  • ● У 22 конвектори приварені до панелей із внутрішньої сторони. Приблизна ширина — 10 см.
  • ● 33 — об'єднання 11 та 22 класів. Найпотужніший і широкий (майже 15 см), відповідно його ціна найвища серед класів. Вибирають, якщо потрібно зберегти потужність в обмеженому просторі, наприклад, під сходами або під вітражним вікном.

У стандартну поставку для магазинів входять 11, 22 і 33 класи. 22 найпоширеніший із них. Інші варіації часто доводиться замовляти індивідуально.

Відсутність конвекторів погіршує показники тепловіддачі опалювальних радіаторів, тому необхідна потужність досягається збільшенням площі конструкції або в приміщенні розміщують більше приладів. Однак, мають перевагу — не збирають пил і легше мити, тому рекомендовані для установки в медичних установах.

За способом підключення:

  • ► Бічне. Подаюча труба підключається зверху, зворотна — знизу. Найпоширеніший варіант.
  • ► Нижня (з вбудованим термоклапаном). Підключаються з підлоги або зі стіни. За такого підключення вартість буде вище, але можна приховати труби.

Можливі розміри: по висоті — 20-90 см, по довжині — від 40 см до 3 м. Фахівці рекомендують, щоби сталеві батареї опалення по довжині перекривали 80% вікна.

Додатковим бонусом є можливість фарбувати батареї сталеві в різні кольори, відійти від класичного білого й підібрати колір під інтер'єр.

Розрахунок необхідної потужності опалювальних радіаторів для приміщення

Розрахунок тепловіддачі роблять для кожної кімнати окремо. На цей показник впливає маса параметрів: тепловтрати стін і стелі, товщина ізоляції, висота стель, кількість вікон і наявність вхідних дверей, кімната кутова або розташована всередині приміщення. Тому точні обчислення, перед тим як купити сталеві радіатори, рекомендуємо зробити в проектних організаціях або у фахівця-теплотехніка.

Для приблизної оцінки можна скористатися цифрою: 1 кВт на 10 м2 для приміщень зі стелями не вище 3 м. Якщо в приміщенні, наприклад, два вікна, то отриманий результат потрібно розділити на два, отримавши значення для кожного радіатора.

Є більш складна формула, але все ж із високою похибкою:
Потужність радіатора = (Обсяг приміщення х 40 Вт) + Втрати тепла через вікна + Втрати тепла через зовнішні двері,
де 40 Вт — теплова потужність, яка необхідна для обігріву 1 м3 приміщення (для стандартної теплоізоляції кімнати);
Втрати тепла через вікна — 100 Вт на одне вікно;
Втрати тепла через вхідні двері — 150-200 Вт.

За стандартом виробники вказують потужність сталевих батарей опалення у разі температури води 90 0С, але в системі така температура — рідкість, тому краще зробити запас.

Вибір сталевих радіаторів: на що звернути увагу

Панельні батареї сталеві повністю готові до установки. У бічному виконанні їх можна просто навісити на стіну, а зняти пакування й підключити до труб після завершення оздоблювальних робіт. Але цілісність іноді вважають недоліком — у разі пошкодження потрібна повна заміна. І краще простежити, щоби під час транспортування або установці не пошкодили фарбувальний шар опалювальних радіаторів, що призведе до зменшення корозійної стійкості обладнання й буде потрібне нове фарбування.

Також, краще звернути увагу на фарбувальний шар із внутрішньої сторони панелі. Якщо він відрізняється від зовнішнього, то це свідчить про недостатній контроль виробничого циклу.

На термін служби продукту і якість зварювання безпосередньо впливає товщина металевого листа. Застерігають, щоби товщина була менше 1 мм. Середнє значення — 1,15-1,2 мм. Продукція, на якій виробник вирішив заощадити і виставити низьку ціну, буде легше. Полегшити можуть не тільки за кошт товщини листа, але і встановити конвектори не на повну висоту, що знизить теплову потужність. Краще, щоби конвектор відступав від верхнього й нижнього країв на п'ять сантиметрів не більше.

При виборі краще вартість не ставити на перший план, оскільки це збільшує шанси купити неякісний продукт, який прослугує не довго.

Розглядати покупку сталевого радіатора краще разом із терморегулятором (термоголовкою), яка дозволить регулювати температуру в приміщенні, впливаючи на показники енергоефективності житла.

Для пошуку й покупки сталевих радіаторів скористайтесь каталогом товарів TRUBA.ua. У покупців є можливість вибрати товар за допомогою фільтрів, ознайомиться з ним і зробити замовлення. Каталог побудований як інтернет-магазин. Також, можна ознайомиться з даними компанії-продавця. Інсталяційні компанії залишають не тільки контактну інформацію, а й розповідають про діяльність, переваги та особливості роботи. Фірми публікують новини та акції, щоб інформувати замовників про новинки та вигідні пропозиції.

TRUBA.ua Водопостачання і Опалення, Вентиляція і Кондиціонери
Теплоізоляція