Котли твердопаливні Котли твердопаливні

Котли твердопаливні

Каталог товарів і послуг компаній

МістоШукати в місті
ФільтриФільтри
Працюємо під час ВС
Котел твердопаливний
6 500 грн
Працюємо під час ВС
Котли твердопаливні Данко ТН
12 500 грн
Працюємо під час ВС
Котли твердопаливні Корді АОТВ 10-20 кВт
12 000 грн
Працюємо під час ВС
Котел повітряного опалення КFV-60
40 000 грн
Працюємо під час ВС
Котли водяного опалення КF-30
18 000 грн
Працюємо під час ВС
Котли водяного опалення КF-20
14 000 грн
Працюємо під час ВС
Котли піролізні КFP-25
25 000 грн
Працюємо під час ВС
Котли піролізні КFP-35
29 000 грн
Працюємо під час ВС
Котли піролізні КFP-50
35 000 грн

У зв'язку з актуалізацією завдання зі скорочення споживання природного газу в Україні й підвищенню енергоефективності, твердопаливні (тп) котли набирають популярності, не дивлячись на їхню ціну в порівнянні з іншими видами. Їх використовують для опалення котеджів, приватних будинків і дач, оскільки їм необхідно окреме приміщення для розміщення, а також місце для зберігання палива.

Необхідність перейти на тверде паливо виникає не тільки через скорочення споживання газу, але і внаслідок віддаленості або складності підключення до інших енергоносіїв. Ще частіше систему опалення на твердому паливі розглядають як резервну. В окремих випадках, комбінування природного газу та дров або вугілля, дозволяє значно заощадити на газі. Також, таке поєднання дозволяє не втрачати в комфорті, у тому числі для твердопаливних котлів тривалого горіння, підтримуючи в робочому режимі систему опалення між закладанням дров.

Типи продуктів за видами палива

Твердопаливні котли можуть працювати на різних видах палива, але частіше вони адаптовані до одного з них. Навіть для універсальних рішень виробники вказують вид основного палива, на якому досягається максимальний коефіцієнт корисної дії. На ККД безпосередньо впливає якість палива і його вологість, особливо це важливо для твердопаливних котлів тривалого верхнього горіння.

Поширені котли працюють на:

  • дровах,
  • вугіллі різних сортів,
  • брикетах,
  • пелетах.

У нашій країні також набирають популярності котли, що працюють на соломі. Це актуально для сільських регіонів України, яка щорічно виробляє надлишкові обсяги соломи. Хоча Біоенергетична асоціація України зазначає, що станом на весну 2017 немає жодної організованої форми продажу тюків соломи, стебел кукурудзи та інших видів агро-біомаси. Споживачам самим доводиться знаходити фермерські господарства або сільгоспкомпанії й домовлятися про постачання соломи в потрібному вигляді.

Класифікація за типами теплообмінника

Твердопаливний котел — досить важке обладнання, тому надійність і довговічність — одні з найважливіших параметрів. Наприклад, у ДСТУ 3075-95 «Апарати побутові, які працюють на твердому паливі. Загальні технічні умови» вказано середній термін служби апарату номінальною потужністю до 70 кВт у системі з водяним контуром — 10 років.

Крім усього іншого, на надійність і довговічність впливає якість і матеріал теплообмінника. За матеріалом теплообмінника виділяють чавунні і сталеві.

Вважається, що чавунні не прогорають, але чутливі до перепадів температури в системі. Якщо вода всередині теплообмінника замерзне, то він вийде з ладу без можливості реставрації. Також, не можна завантажувати холодне паливо — є ризик появи тріщин. Однак, чавунний теплообмінник складається із секцій, які можна змінювати або нарощувати у разі необхідності ремонту або збільшенні потужності.

Сталеві теплообмінники мають меншу товщину стінки і відповідно порівняно менший терміном служби. У якісних моделях застосовується сталь не менше 5-6 мм. У порівнянні з чавунними, вони ударостійкі, але ремонт або нарощування потужності теплообмінника не передбачений.

Підбір потужності

Потужність котла підбирається відповідно до теплотехнічного розрахунку будівлі. Для точного розрахунку рекомендуємо звернутися до фахівців компанії-продавця або проектантам. Але попередньо можна оцінити потужність з огляду площі і якості теплоізоляції. Для будинків побудованих до 1993 року зазвичай беруть 100 Вт на квадратний метр при висоті стель 2,6-3,0 м. Отже, твердопаливний котел потужністю 14 кВт може опалити будинок площею 100-150 м2 для першої температурної зони, згідно з ДБН В.2.6-31: 2006. У першу температурну зону не ввійшов південь України: Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області і Крим. Для південних районів можна брати 75 Вт/м2. Також, можна закласти 20% запасу потужності, помноживши отриману цифру на 1,2. Це дозволить апарату не працювати постійно на максимальній потужності. Однак не варто захоплюватися, адже виробники, як правило, не рекомендують користуватися котлом на потужності нижче 50% від номінальної.

Для сучасних будівель із якісним утепленням, за будівельними нормами 2017 року (ДБН В.2.6-31:2017), твердопаливний котел потужністю 14 кВт уже зможе опалювати 250-300 м2. Розрахункова потужність зменшилася у 2,5 рази.

Також розрізняють:

  • Традиційні тп апарати.
  • Твердопаливні котли тривалого горіння і їхній підвид — верхнього горіння, у яких ще рідше закладається паливо.
  • Піролізні з двома камерами згоряння, які працюють на деревині.
  • Пелетні.
  • Комбіновані: розраховані на перебій в подачі будь-якого палива. Через функціональні особливості їхня ціна досить висока.

Обладнання котельні

Після купівлі твердопаливного котла виникає питання: «Чи потрібно погоджувати установку?». Згідно з ДСТУ 3075-95 і ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» погодження не потрібне для апаратів потужністю до 100 кВт. Але зазначено, що для установки необхідне окреме приміщення, яке потрібно обладнати з урахуванням усіх норм пожежної безпеки діючих на території України й зазначених в інструкції з експлуатації. Також, на ринку трапляються малопотужні рішення, які встановлюються безпосередньо в житловому приміщенні, наприклад, котли з плитою для приготування їжі або пелетний котел-камін.

Для пелетних рішень, крім окремого приміщення потрібно ще сухе приміщення або бункер для зберігання пелет. Це слід враховувати у разі проектування котельні для котеджів.

Пошук і покупка твердопаливного котла

При пошуку рішення для системи опалення, можна скористатися каталогом товарів і послуг на платформі TRUBA.ua. У каталозі представлена продукція з цінами й можливістю замовити в продавця. Детальний опис і додаткові фільтри дозволять уточнити запит і швидко вибрати оптимальне рішення.

Каталог товарів дозволяє на одному майданчику ознайомитися з пропозиціями від різних продавців, що зручно й економить сили та час. Також це можливість купити твердопаливний котел одним кліком.

Спеціалізована платформа TRUBA.ua представлена на інсталяційному ринку з 2004 року. За роки роботи була створена велика база компаній, які працюють на ринку в області опалення.

TRUBA.ua Водопостачання і Опалення, Вентиляція і Кондиціонери
Aquatherm Kyiv 2024