Котли газові Котли газові

Котли газові

Каталог товарів і послуг компаній

МістоШукати в місті
ФільтриФільтри

Газові котли часто встановлюють у населених пунктах, де підведена газова магістраль, через простоту експлуатації і, донедавна, доступності палива. Вони залишаються найпоширенішими на українському ринку, незважаючи на стабільну популярність останніх років твердопаливних котлів. Додатковий вплив спричиняють державні заходи, спрямовані на зниження споживання газу.

Чому обирають газові котли опалення

Слід зазначити, що старе й нове газове обладнання відрізняються. Технології постійно розвиваються, що відбилося й на опалювальній техніці. Щоби залишатися конкурентоспроможними і клієнти планували газовий котел купити, виробники постійно аналізують завдання, які виникають у споживачів, і випускають нові моделі. Одна з основних актуальних завдань сьогодні — підвищення рівня енергоефективності обладнання.

Серед переваг сучасних газових котлів опалення називають:

  • ► Високий коефіцієнт корисної дії (ККД). Якщо старе обладнання мало ККД 60-70%, то сучасні — до 90% і трохи більше, а конденсаційні — до 110%.
  • ► Простота в експлуатації. Працює автоматично й безшумно із закритим пальником, хоча і втрачається перевага старих апаратів — незалежність від електрики.
  • ► Не потрібно стежити за паливом і підкидати нове, як у твердопаливних.
  • ► Підвищення безпеки через систему контролю горіння. Система автоматично подає іскру, якщо вогонь затухає, і перекриває подачу газу, якщо полум'я не відновилося.
  • ► Слабопотужний настінний газовий котел (до 30 кВт) не вимагає котельні, його можна встановлювати навіть на кухні або в передпокої.

Модельний ряд дозволяє застосовувати для опалення великих площ, що, у порівнянні з електрокотлами, є перевагою.

Що важливо враховувати у разі вибору газових котлів опалення

Як і будь-яке опалювальне обладнання, газове має свої нюанси або недоліки. Їхній огляд дозволить вибрати потрібний котел для опалення.

Серед недоліків виділяють:

  • ► Установка вимагає допуску в компанії-монтажника й потрібні зміни в проект для погодження з відповідними держорганами.
  • ► Потрібне облаштування димаря.
  • ► Потужне обладнання, частіше підлоговий газовий котел, встановлюється в окремому спеціально обладнаному приміщенні — котельні.
  • ► ККД залежить від тиску газу в магістралях. Також, якщо пальник не адаптований до зміни тиску, він може вийти з ладу.

Серед недоліків також вказують високу вартість газу.

Види газового обладнання для опалення

Класифікація відбувається за різними принципами: від місця установки й особливості роботи до функціональності.

За способом установки поділяють:

  • ● Настінний газовий котел. Призначений для невеликого приватного будинку і квартир (індивідуальне опалення у квартирі дозволено, якщо весь будинок без винятків погодився на відмову від центрального опалення). Легкий за вагою та дизайном.
  • ● Газовий котел. Опалює приміщення будь-якої площі, але вимагає котельню.

За принципом роботи:

  • ● Атмосферні. Мають відкриту камеру згоряння і вимагають обов'язкового приєднання до димоходу. Кисень для горіння береться з приміщення, тому воно повинно добре провітрюватися.
  • ● Турбовані. Закрита камера згоряння. Кисень для горіння подається через спеціальний димохід (коаксіальний), який має дві окремі труби для подачі повітря і відводу відпрацьованих газів.
  • ● Конденсаційні додатково забирають тепло в димових газів, охолоджуючи вологу в них до рідкого стану. На конденсаційний газовий котел ціна в 1,5-2 рази вище в порівнянні зі звичайним того ж класу, але й ефективність вища: ККД досягає 110%.

За призначенням:

  • ● Одноконтурні. Призначені тільки для опалення.
  • ● Двоконтурні котли. Нагрівають приміщення і воду.

Стаціонарні котли бувають багатоконтурними й можуть забезпечувати нагрівання «теплої підлоги», підігрів води в басейні, повітря в припливній вентиляції тощо. У разі вибору двоконтурних котлів необхідно розраховувати, щоби його потужності вистачало на обігрів приміщень і нагрівання води.

Особливості газового обладнання для опалення

Конденсаційні котли є найбільш ефективними серед газового обладнання. І в низці європейських країн у разі реконструкції або будівництві заборонено застосовувати не конденсаційне газове обладнання, а в США передбачені податкові пільги у разі вибору цього типу котлів. Максимально ефективно працюють у низькотемпературній системи опалення, наприклад, «тепла підлога» або у разі використання мідно-алюмінієвих радіаторів Low H2O з низьким вмістом води й підвищеною тепловіддачею. Також, ефект буде кращим у будівлях із високими показниками теплоізоляції: утепленими стінами, дахом, підвалом і встановленими енергоефективними вікнами.

Якщо теплообмінник виготовлений із міді, що характерно для настінного газового котла, краще звернути увагу на якість теплоносія і водопровідної води. Також, для мідного теплообмінника не можна застосовувати антифриз. Для підлогового газового котла теплообмінники виготовляють зі сталі або чавуну.

На газовий котел ціна буде залежати від матеріалу й застосовуваної автоматики. Якщо старе обладнання було незалежним від електрики, то для сучасних моделей це критично. Але з іншого боку, це надає низку переваг. Наприклад, електричний розпал та автоматична система старту економлять кількість використовуваного природного газу. Також, вигідно програмувати температурний режим: знижувати температуру в нічний час і коли приміщення не використовуються.

Також, без автоматики, яка виключає витік газу, обладнання не можна вважати безпечним.

Інструмент для пошуку та купівлі

Для того, щоби газовий котел купити, можна скористатися каталогом товарів на платформі TRUBA.ua. Він побудований за принципом інтернет-магазину: основні характеристики моделей винесені у вигляді фільтрів і передбачена можливість оформлення замовлення. Рекомендуємо у разі вибору газового котла ціну не розглядати як основний критерій вибору. Краще орієнтуватися на якість і безпеку. Сучасні рішення, які дозволяють істотно економити на споживанні газу, можуть окупитися за кілька років, а призначені для роботи протягом десятиліть.

Перед тим, як газовий котел купити, можна ознайомитися зі описом не тільки самого товару, а перейти на сторінку продавця і вивчити умови роботи, переваги, а також діючі акції та спеціальні пропозиції. Це дозволить детально вивчити пропозицію і зробити оптимальний вибір.

TRUBA.ua працює з 2004 року й надає велику базу компаній, які працюють на опалювальному ринку.

TRUBA.ua Водопостачання і Опалення, Вентиляція і Кондиціонери
Теплоізоляція