Застосування мідних труб в будинках і спорудах
З 1 листопада 2010 року в Україні набувають чинності слідуючі нормативні
документи, розробником яких є Міжнародний Консультативний Форум спільно
з ВАТ «УкрНДІінжпроект»:
Цей стандарт встановлює загальні вимоги щодо проектування, монтажу та експлуатації внутрішніх систем газопостачання, виконаних із мідних безшовних круглих труб, фасонних виробів, арматури та з’єднувальних елементів із міді, які застосовуються для внутрішніх газопроводів низького тиску (з робочим тиском не більше 0,005 МПа) при будівництві та реконструкції житлових будинків, громадських будинків і споруд.
В стандарті виписані вимоги щодо марок мідних труб, фітингів, припоїв, ущільнювачів, які дозволяється застосовувати у внутрішньому газопостачанні.
Цей нормативний документ вперше дозволяє виконувати з’єднання елементів внутрішньої системи газопостачання не тільки за допомогою зварювання, а також за допомогою пайки та механічного пресування.
Нові, законодавчо дозволені методи з’єднання мідних труб, суттєво розширюють можливості для інсталяторів. Особливо це важливо при виконанні реконструкції систем внутрішнього газопостачання, або реконструкції будинків в цілому, тому що тепер існує можливість виконувати такі роботи без застосування відкритого вогню і відпадає потреба в здійсненні ремонтних робіт після монтажу системи.
Цей стандарт встановлює загальні вимоги щодо проектування, монтажу та експлуатації внутрішніх систем холодного водопостачання, гарячого водопостачання (в тому числі для геліоустановок), опалення й охолодження виконаних із мідних безшовних круглих труб при будівництві та реконструкції житлових будинків, громадських будинків та споруд згідно з ДБН В.2.2-15 та ДБН В.2.2-9, крім систем внутрішнього протипожежного водопроводу.
В стандарті детально виписані особливості, які властиві для кожної системи і які слід враховувати в разі застосування мідних труб в інженерних системах.
Основні сфери діяльності Міжнародного Консультативного Форуму (МКФ) www.iaf.org.ua |
Застосування димохідної техніки
Також Міжнародний Консультативний Форум спільно з ВАТ «УкрНДІінжпроект»,
рухаючись в напрямку систематизації нормативної документації у сфері димовідведення,
в доповнення до ДСТУ Б В.2.5-33:2007 «Поквартирне теплопостачання житлових
будинків з закритою камерою згоряння з колективними димоходами і димохідними
системами», закінчив роботи з гармонізації в Україні першої та другої
частин європейського стандарту EN 13384 «Димоходи. Методи теплотехнічного
та аеродинамічного розрахунків».
Частина 1 — Димоходи з підключенням одного теплового генератора.
Частина 2 — Димоходи з підключенням декількох теплових генераторів.
Надання чинності цим нормативним документам дозволяє проектним організаціям
виконувати розрахунки, опираючись на вимоги чинного законодавства, а також
знімається цілий перелік питань з боку працівників експертно-технічних
центрів при проведенні експертизи проектів.
Шановні читачі! МКФ з радістю відповість на Ваші питання щодо нормативів на сторінках видання «ОВВК». Надсилайте свої питання за адресою: ovvk@baubusiness.com.ua |