Технологія з’єднання мідних труб

 5 126
Запропонована до уваги читачів стаття продовжує серію публікацій на тему професійного з’єднання мідних труб (див. ОВВК №6-2007 та ОВВК №1-2008).

Пресове з’єднання
Його можна використовувати для м’яких, напівтвердих і твердих мідних труб. Також використовують для таких систем постачання (див. мал. 1):
• питної води (холодної і теплої);
• опалення;
• технічної води, де використовується дощова вода;
• стисненого повітря (до 16 барів);
• газу;
• опалення за допомогою сонячної енергії.

З’єднання з тугою посадкою
З’єднання з тугою посадкою – неозбірні, проте за допомогою спеціального обладнання й згідно з інструкцією виробника їх можна розібрати й викостати декілька разів.
Існують різні системи, проте всі вони ґрунтуються на одному принципі. Герметичність з’єднання досягається за допомогою використання ущільнювального елемента. Стопорне кільце з високоякісної сталі забезпечує міцність з’єднання (див. мал. 2).


Мал. 1. Технологія пресового з’єднання


Мал. 2. Конструкція вставного з’єднання

Мал. 3. З’єднання стяжним кільцем - розріз

Мал. 4. Гвинтове з’єднання з плоскою прокладкою

Мал. 5. Конічне гвинтове з’єднання

Розбірні з’єднання мідних труб
Їх використовують для з’єднання двох окремих труб або для того, щоб з’єднати трубу з арматурою. Вони мають бути сертифіковані (особливо ті, які використовуються в системах газопостання та постачання питної води).
• З’єднання стяжним кільцем
Це з’єднання ущільнюється металом, воно стійке до високих температур (див. мал. 3). Його можна використовувати декілька разів, але кожного разу слід замінювати стяжне кільце. Для м’яких труб необхідно використовувати підшипникову втулку (її слід вкласти в трубу).
• Паяні на кінцях гвинтові з’єднання
Використовуються для :
а) гвинтового з’єднання з плоскою прокладкою (див. мал. 4).
Прокладка має бути стійкою до речовин, які транспортують трубами, і до експлуатаційних умов (наприклад, має бути вогнестійкою тощо);
б) конічного гвинтового з’єднання (див. мал. 5). Таке металеве з’єднання стійке до високих температур.
• Флянцеве з’єднання з напаяною крайкою
Використовується переважно для труб з більшим діаметром, як це показано на мал. 6, 7, 8.
• Штуцер
Щоб з’єднати дві труби однакового діаметра, можна використовувати штуцер (мал. 9). Цей спосіб дуже швидкий (застосовується для аварійного ремонту).


Мал. 6. Флянцеве з’єднання з напаяною крайкою з бронзи

Мал. 7. Флянцеве з’єднання з напаяною рівною крайкою (манжетою)

Мал. 8. Флянцеве з’єднання з плаваючим флянцем і напаяною мідною крайкою (для газу можна використовувати тільки фабричну крайку)

Мал. 9. З’єднання труб (тільки для труб однакового діаметра)
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через TRUBA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще