Котли комбіновані Котли комбіновані

Котли комбіновані

Каталог товарів і послуг компаній

Комбіновані котли розраховані на різні види палива. Вони або спочатку мають два пальники під різні види палива, або з допомогою нескладних змін конструкції можна переходити від одного виду на інший. Також, може бути встановлений теплоелектронагрівач (ТЕН), якщо використовується електрика для опалення.

Такий вид опалювальних приладів не для квартир. Їх встановлюють у заміських житлових будинках, комерційних приміщеннях або виробничих будівлях.

Для вирішення яких завдань призначений комбінований котел у системі опалення

За своєю суттю комбіновані котли прибирають залежність від виду палива, якщо одне джерело ненадійне. І дозволяють облаштувати більш автономну систему опалення, яка застрахована від можливих перебоїв із постачанням одного з джерел енергії: аварій на лінії електропередач, перебоїв подачі газу або недостатнього його тиску, відсутності запасу дров.

Вони дозволяють заощадити на ресурсах, якщо є доступ до дешевого джерела енергії, але не завжди зручному для постійного використання. Наприклад, комбіновані котли на деревині й електриці з багатотарифним лічильником зручно днем топити дешевим твердим паливом, а вночі використовувати електрику: не потрібно стежити за паливом вночі і використовувати вигідний тариф.

Варіант комбінованого котла тверде паливо + газ можна розглянути тим, хто знає, що найближчому майбутньому буде підведений газ. Хоча конденсаційне газове обладнання ефективніше. Також, дозволить не перевищити ліміт споживання газу, щоби не платити за більш дорогий тариф, якщо такі є.

Вирішує питання відсутності місця для розміщення декількох котлів у разі організації альтернативного опалення.

Що слід знати перед тим, як купити комбінований котел: особливості конструкції

У комбінованому устаткуванні є основне паливо, на яке розрахований теплообмінник. Під час роботи на альтернативному джерелі, ефективність знижується, оскільки один теплообмінник не може бути однаково ефективним для різних видів палива.

На комбіновані котли ціна зазвичай перевищує номінальну вартість однопаливних апаратів.

Вага обладнання більша щодо однопаливних котлів, тому в основному пропонуються версії для підлоги. Під час установки котла опалення комбінованого з чавунним теплообмінником рекомендується перевірити основу на відповідність навантажень. Іноді потрібне посилення фундаменту.

Для обладнання на твердому й рідкому паливі потрібне окреме провітрення і сховища для твердого та рідкого палива.

Класифікація комбінованих котлів опалення залежно від конструкції й палива

Залежно від конструкції, обладнання буває:

  • ● з універсальною топкою, у якій потрібно міняти пальник для переходу на інше паливо;
  • ● двухтопочне, у якому топки під різне пальне розміщені один над одним.

Залежно від кількості задіяного палива:

  • ● біпаливні використовують два види, наприклад, котел комбінований газ дрова, який найпопулярніший серед універсальних;
  • ● мультипаливні — три й більше, наприклад, котел комбінований газ дрова й електрика.

Залежно від джерела тепла виділяють такі типи обладнання:

  • ● Газ — тверде паливо (тп).
    Таке обладнання може функціонувати у разі низького тиску газу. Воно актуальне для віддалених від газових магістралей селищ і невеликих міст. Для приватних житлових будинків котел комбінований газ дрова широко поширений. Для підтримки роботи потрібна присутність людини, але можна модифікувати апарат, встановивши пелетний пальник.
  • ● Тп — електрика.
    Для обігріву приміщень використовують дрова, а електрику — для підтримки необхідної температури. Вночі не потрібно відволікатися на завантаження дров або вугілля.
  • ● Газ — тп — рідке паливо.
    Універсальне обладнання. Підходить для опалення будинків і підприємств.
  • ● Газ — електрика — дизель.
    Швидкий обігрів і можливість підтримки стабільної температури ТЕНамі. Потужності ТЕНа може не вистачити на обігрів великої площі за відсутності інших джерел, але труби системи опалювання не замерзнуть холодною зимою. Обігрів приміщення котлом опалення комбінованим можна здійснювати навіть у разі відсутності в будинку мешканців.

    Можливі й інші модифікації, наприклад, рідкісний тип «дизель + природний газ» або найдорожчий за ціною, але практичний і економічний в експлуатації — «газ + тп + дизель + електрика».

    Установка, обслуговування, ремонт

    Перед тим, як купити комбінований котел, потрібно подумати про окреме приміщення, що не промерзає і провітрюється, а також облаштувати димохід. Котельня повинна, насамперед, відповідати правилам пожежної безпеки.

    Якщо обладнання працює на газу, то потрібне погодження у відповідних органів.

    Під час роботи на тп потрібна постійна участь людини для контролю за кількістю пального й очищення камери згоряння від золи.

    Після завершення опалювального сезону рекомендують проводити сервісний огляд.

    Однопаливні й комбіновані котли складаються з комплектуючих, які можуть вийти з ладу: від теплообмінників із пальниками до автоматики. Але конструкція багатопаливних складніша, що може ускладнити ремонтні роботи.

    На що звернути увагу під час вибору

    Перед тим, як купити комбінований котел слід звернути увагу на потужність і витрати палива, тип обладнання та його вагу.

    Підбір обладнання починають із визначення необхідної потужності. Щоби правильно її розрахувати, потрібно знати опалювальну площу, якість теплоізоляції, висоту стель, яка кількість людей буде постійно проживати в будинку або перебуває на підприємстві. За точним розрахунком краще звернутися до фахівця теплотехніка.

    Для приблизної оцінки приміщення з висотою стель 2,7-3 м можна скористатися цифрами:

    • ► 1 кВт на 10 м2;
    • ► 0,5 кВт на 10 м2 для добре утепленого будинку.

    Якщо передбачено не тільки опалення, але й нагрівання води, то потужність збільшують приблизно на 25%.

    На якому типі комбінованого котла зупинитися можна судити лише розглянувши кожен випадок окремо.

    Вага обладнання не основний параметр під час покупки, але він впливає на ціну доставки, умови монтажу. Скільки буде важити конструкція залежить і від матеріалу теплообмінника, який може бути сталевим або чавунним. Чавунний вважається довговічним. Він стійкий до корозії, але важить більше сталевого і від перепаду температур може тріснути. Також, рекомендують звернути увагу на матеріал колосників для пелет. Кращими вважаються колосники також із чавуну, але у разі використання соломи, тріски добре себе зарекомендували керамічні.

    Для пошуку обладнання можна скористатися каталогом товарів TRUBA.ua. Платформа TRUBA.ua працює з 2004 року на опалювальному ринку України й зібрала велику базу інсталяційних компаній.

    Каталог побудований у вигляді інтернет-магазину, де можна підібрати обладнання з допомогою низки фільтрів, ознайомиться з ціною й оформити замовлення.

    Уточнити особливості роботи компанії-продавця можна на її сторінці. Компанії розміщують не тільки контактну інформацію та опис діяльності, а й публікують новини, акції та спеціальні пропозиції.

TRUBA.ua Водопостачання і Опалення, Вентиляція і Кондиціонери