Проект:ПРАВИЛА ПОСТАЧАННЯ ТА КОРИСТУВАННЯ ТЕПЛОВОЮ ЕНЕРГІЄЮ

 13 263
Мінбуд України виніс на обговорення остаточний варіант проекту «Правил постачання та користування тепловою енергією»

Проект
ПРАВИЛА ПОСТАЧАННЯ ТА КОРИСТУВАННЯ ТЕПЛОВОЮ ЕНЕРГІЄЮ

1. Загальні положення
1.1 Правила постачання та користування тепловою енергією (далі Правила) визначають взаємовідносини між теплогенеруючими, теплотранспортними організаціями постачальниками теплової енергії /виробником, транспортувальником, постачальником теплової енергії/ (далі теплопостачальні організації) та споживачами теплової енергії (далі споживач).
1.2 Правила обов’язкові для виконання усіма теплопостачальними організаціями незалежно від форм власності та підпорядкованості споживачами, організаціями, що виконують проектування, пуск, налагодження та експлуатацію обладнання для виробництва, транспортування, постачання та використання теплової енергії.
1.3 Користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору (крім підприємств, що виробляють та використовують теплову енергію для цілей власного виробництва). Типові форми договорів купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді та купівлі-продажу теплової енергії у вигляді пари додаються (Додаток 1, Додаток 2 відповідно).
Договір укладається між теплопостачальною організацією та споживачем, обладнання якого приєднане безпосередньо до теплових мереж теплопостачальної організації або до теплових мереж від бойлерної з незалежною схемою приєднання системи теплоспоживання. До договору додається схема теплової мережі із зазначенням меж балансової належності та експлуатаційної відповідальності.
При цьому споживач, який одержує теплову енергію на всі види теплового навантаження від теплопостачальної організації, сплачує їй вартість спожитої для цього теплової енергії згідно з договором.
1.4 Субспоживачі укладають договір купівлі-продажу теплової енергії із споживачем з дозволу теплопостачальної організації або безпосередньо з теплопостачальною організацією. Договір купівлі-продажу теплової енергії для окремо розташованих будівель (споруд) з загальною системою теплоспоживання, приміщення в яких здані в оренду, теплопостачальна організація укладає з власником таких будинків.
У разі викупу орендарем у його власника частини приміщень в окремо розташованому будинку, теплопостачальна організація укладає окремі договори з кожним власником за наявності окремої системи теплоспоживання.
Субспоживачі перед укладенням договору купівлі-продажу теплової енергії безпосередньо з теплопостачальною організацією повинні отримати технічні умови на відокремлене приєднання та укласти відповідний договір із споживачем про передачу теплової енергії його тепловими мережами.
Споживач не має права відмовити субспоживачу в укладенні договору про передачу теплової енергії або відключити субспоживача, якщо останній не порушує умов договору про передачу теплової енергії мережами споживача, крім випадків, якщо це потрібно зробити на вимогу теплопостачальної організації.
1.5 Споживач може приєднати до своїх мереж інших субспоживачів та укласти з ними договори купівлі-продажу теплової енергії лише з дозволу теплопостачальної організації. За наявності технічної можливості споживач на вимогу теплопостачальної організації зобов’язаний приєднувати до своїх теплових мереж інших субспоживачів.
1.6 Максимально можливий погодинний відпуск теплової енергії в гарячій воді та у вигляді пари запроваджується теплопостачальною організацією для споживача теплової енергії пропорційно до максимального проектного теплового навантаження на потреби опалення, гарячого водопостачання, вентиляції, кондиціювання та технологічні потреби на об’єкт теплопостачання, залежно від обсягу надходжень первинних енергоносіїв, технічної можливості електростанцій (котелень), пропускної здатності паро- і теплопроводів, що фіксується у договорі або в додатку до нього.
Збільшення споживачем приєднаного теплового навантаження та перевищення обсягів теплової енергії, що використовується понад зазначену в договорі величину, допускається лише з дозволу теплопостачальної організації після виконання споживачем додаткових технічних умов та внесення відповідних змін до договору.
1.7 Усі системи постачання та користування тепловою енергією (теплоджерела, теплові пункти та вводи споживачів теплової енергії) мають бути забезпечені комерційними приладами обліку та засобами контролю і регулювання параметрів теплоносія відповідно до затверджених технічних умов і проектів, підтверджених висновками метрологічної експертизи.

2. Терміни та визначення

  • Балансоутримувач (будинку, групи будинків, житлового комплексу) —
    власник відповідного майна або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно і уклала договір купівлі-продажу теплової енергії з теплогенеруючою або теплопостачальною організацією, а також договори на надання житлово-комунальних послуг з кінцевими споживачами.
  • Введення в експлуатацію —
    подія, яка фіксує початок експлуатації теплових мереж і тепловикористовуючих установок за призначенням, належним чином оформлена нормативно-технічна документація, акти повної готовності об’єкту до експлуатації і укладення договору між теплопостачальною організацією та споживачем.
  • Відкрита водяна система теплопостачання
    система теплопостачання з безпосереднім відбором води з теплової мережі для гарячого водопостачання.
  • Виконавець послуг
    суб’єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.
  • Виробничий витік
    втрати теплоносія з теплових мереж і систем теплоспоживання під час ремонту, випробувань, промивання та заповнення нових систем.
  • Вторинні енергетичні ресурси
    енергетичний потенціал продукції, відходів, побічних і проміжних продуктів, який утворюється в технологічних агрегатах (установках, процесах) і не використовується в самому агрегаті, але може бути частково або повністю використаний для енергопостачання інших агрегатів (процесів);
  • Втрати теплової енергії
    сума фактичних втрат тепла через ізоляційну поверхню трубопроводів теплової мережі, а також з виробничими та невиробничими витоками теплоносія з теплової мережі під час транспортування теплової енергії від виробника споживачу.
  • Вузол обліку
    прийнятий в експлуатацію комплект приладів та обладнання, що забезпечує облік теплової енергії, а також контроль і реєстрацію значень параметрів теплоносія, на підставі яких проводяться операції купівлі-продажу теплової енергії.
    Прилади, які входять до вузлів обліку теплової енергії повинні бути занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні або такі, що пройшли державну метрологічну атестацію.
  • Джерело теплової енергії
    виробничий об’єкт, призначений для виробництва теплової енергії.
  • Допуск до експлуатації —
    подія, що оформлена органом Держенергонагляду відповідним актом, яка фіксує готовність теплових мереж, тепловикористовуючих установок, вузлів обліку, прийнятих до експлуатації.
  • Дросельна діафрагма
    регулюючий пристрій або сталий опір, який встановлюється перед системою теплоспоживання, розрахований на спрацьовування всього залишкового напору, котрий визначається як різниця між існуючим напором перед системою теплоспоживання і спаду напору в цій системі при розрахункових витратах теплоносія.
  • Елеватор
    пристрій, що підмішує до первинного теплоносія зворотній теплоносій від системи теплоспоживання та створює підвищення тиску змішаного теплоносія до величини більшої ніж тиск у зворотному трубопроводі, за рахунок чого відбувається циркуляція в системі теплоспоживання.
  • Електронне пломбування —
    фіксація представником теплопостачальної організації в акті приймання до експлуатації кількості входів у службові режими приладу в момент приймання до експлуатації вузла обліку у свідоцтві про державний метрологічний контроль приладу обліку кількості входів у службовий режим “Перевірка” приладу в момент підписання зазначеного свідоцтва, а також фіксацію в акті приймання в експлуатацію з боку споживача.
  • Енергоносії
    природні та перетворені енергоресурси, накопичена енергія яких може бути використана як джерела корисної теплоти, світла та рушійної сили: органічне паливо, гаряча вода, пара, електроенергія, нетрадиційні та поновлювальні види енергії, вторинні енергетичні ресурси.
  • Закрита водяна система теплопостачання
    система теплопостачання, в якій вода для гарячого водопостачання підігрівається у водопідігрівачах (бойлерах).
  • Журнал обліку споживання теплової енергії
    офіційний документ у вигляді журналу з пронумерованими сторінками, прошнурованими та скріпленими печаткою.
  • Залежна схема приєднання системи теплоспоживання
    схема приєднання системи теплоспоживання до теплової мережі, за якої теплоносій із теплової мережі надходить безпосередньо в систему теплоспоживання.
  • Індивідуальний тепловий пункт (ІТП) —
    тепловий пункт для приєднання системи опалення, вентиляції, гарячого водопостачання і технологічних тепловикористовуючих установок однієї будівлі або її частини.
  • Когенераційна установка
    комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії або перетворює скидний потенціал технологічних процесів в електричну та теплову енергію.
  • Контрольно-вимірювальні прилади
    засоби вимірювальної техніки, що занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні або такі, що пройшли державну метрологічну атестацію, і на основі показів яких в фіксованій точці мережі (тепловому пункті) контролюється споживання гарячої води та інші параметри теплоносія.
  • Магістральна теплова мережа
    комплекс трубопроводів і споруд, що забезпечують транспортування теплоносія від джерела теплової енергії до місцевої (розподільчої) теплової мережі.
  • Максимальне теплове навантаження
    навантаження, визначене проектом, що відповідає сумі максимальних теплових навантажень на потреби опалення, гарячого водопостачання, вентиляції, кондиціювання та інші технологічні потреби.
  • Межа балансової належності (відповідальності)
    межа розподілу теплової мережі між теплопостачальною організацією і споживачем за ознакою права власності.
  • Межа експлуатаційної відповідальності
    межа розподілу теплової мережі між теплопостачальною організацією і споживачем, яка встановлюється за згодою сторін відповідно до договору.
    За межу балансової відповідальності між теплопостачальною організацією і споживачем приймається зовнішня поверхня стіни теплової камери, розташованої в бік споживача, в якій встановлена запірна арматура на відгалуженні до споживача по ходу нагрітого теплоносія, яка належить теплопостачальній організації (у разі влаштування наземної та естакадної прокладки зовнішньої тепломережі — 500 мм після фланців або зварних стиків запірної арматури, розташованої на відгалуженні в бік споживача).
    Межі обслуговування теплових мереж у кожному конкретному випадку повинні бути оформлені двостороннім актом між енергопостачальною організацією і організаціями (підприємствами) — споживачами тепла.
  • Межа продажу
    сукупність точок теплової мережі, обладнаних комерційним вузлом обліку, на підставі показань якого проводяться операції купівлі-продажу теплової енергії або інша точка розподілу, визначена договором у разі відсутності вузла обліку.
  • Місцева (розподільча) теплова мережа
    сукупність енергетичних установок, обладнання і трубопроводів, яка забезпечує транспортування теплоносія від джерела теплової енергії, центрального теплового пункту або магістральної теплової мережі до теплового вводу споживача.
  • Невиробничий витік
    втрати теплоносія із розподільчих теплових мереж систем теплопостачання і систем теплоспоживання, які відносяться згідно балансової належності до власника теплових мереж або власника систем теплоспоживання, який допустив цей витік.
  • Незалежна схема приєднання системи теплоспоживання
    схема приєднання системи теплоспоживання, за якої первинний теплоносій, що надходить із теплової мережі, проходить через теплообмінник, установлений в теплопункті або тепловому вводі споживача, та нагріває вторинний теплоносій, який використовується потім у системі теплоспоживання.
  • Об’єкти у сфері теплопостачання
    теплогенеруючі станції чи установки, теплові електростанції, теплоелектроцентралі, котельні, когенераційні установки, теплові мережі (магістральні, місцеві (розподільчі)), що призначені для виробництва транспортування, постачання та використання теплової енергії.
  • Опалювальний період
    період, під час якого проводиться постачання теплової енергії споживачам на потреби опалення.
  • Оптовий покупець-перепродавець теплової енергії
    спеціалізована госпрозрахункова організація, яка має на своєму балансі теплові мережі та здійснює їх експлуатацію, оптову закупівлю і перепродаж отриманої від енергопостачальних організацій (електростанцій, котелень) теплової енергії різним споживачам.
  • Остаточний розрахунок
    розрахунок із споживачем, який має договір, за спожиту теплову енергію по закінченні розрахункового періоду.
  • Охоронна зона теплових мереж
    землі вздовж теплових мереж для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодженню, а також для зменшення їх негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об’єкти та довкілля.
  • Передача теплової енергії
    транспортування теплової енергії за допомогою мереж та обладнання.
  • Платіжний документ
    рахунок-фактура, на підставі якого здійснюються взаєморозрахунки між теплопостачальною організацією та споживачем.
  • Платник
    споживач, субспоживач, який має договір з теплопостачальною організацією та сплачує за спожиту теплову енергію.
  • Порушення електронної пломби
    відмінність кількості входження в службовий режим, який допускає зміну параметрів, які впливають на правильність і похибку вимірювань, від значення кількості входження в службовий режим, зафіксованого при проведенні повірки.
  • Приєднане теплове навантаження
    навантаження, яке відповідає сумі максимальних теплових потоків на опалення, вентиляцію, кондиціювання, технологічні потреби та середньо-годинних теплових потоків гарячого водопостачання, визначене проектом.
  • Прилади автоматичного регулювання параметрів теплоносія
    технічні пристрої призначені для вимірювання, регулювання і контролю параметрів теплоносія в автоматичному режимі.
  • Прилад комерційного обліку теплової енергії
    засіб вимірювальної техніки тип якого занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки або такий, що пройшов державну метрологічну атестацію, на основі показань якого визначається обсяг спожитої теплової енергії при взаєморозрахунках між теплопостачальною організацією та споживачем теплової енергії.
  • Розрахунковий період
    період, за який визначається обсяг спожитої теплової енергії та здійснюється остаточний розрахунок між споживачем та теплопостачальною організацією. Розрахунковий період визначається в договорі.
  • Самовільне втручання в діючі системи теплопостачання і теплоспоживання
    будь-яка зміна проектного рішення теплопостачання об’єкта, виконана споживачем або будь-якою іншою організацією без дозволу теплопостачальної організації.
  • Система теплопостачання
    сукупність джерел теплової енергії, магістральних та/або місцевих (розподільчих) теплових мереж, засобів розподілення теплової енергії, які об’єднані спільним режимом виробництва, постачання та транспортування теплової енергії.
  • Система теплоспоживання
    комплекс теплоспоживчих та тепловикористовуючих установок, з’єднаний з тепловими мережами, призначений для забезпечення необхідного приєднаного теплового навантаження будинку, будівлі (споруди).
  • Споживач теплової енергії (споживач)
    фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору.
  • Субспоживач теплової енергії (субспоживач)
    споживач, якому теплова енергія постачається від мереж основного споживача, до яких він приєднаний, та який має відокремлену або загальну із споживачем систему теплоспоживання.
  • Тариф (ціна) на теплову енергію
    грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1Гкал) з урахуванням рентабельності виробництва, інвестиційної та інших складових, що визначаються згідно із методиками, розробленими центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.
  • Тепло
    особлива форма руху матерії, результат молекулярного та внутрішньомолекулярного хаотичного руху частинок, з яких складається матерія.
  • Теплова енергія
    товарна продукція, що виробляється на об’єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу.
  • Тепловий баланс будинку, будівлі (споруди)
    розподілення тепла по відношенню до характеристик та призначення кожного приміщення в межах будинку, будівлі (споруди) відповідно до проекту.
  • Тепловий ввід
    відгалуження до споживача, субспоживача, яке перебуває на його балансі.
  • Тепловий пункт (ТП)
    спеціально обладнане приміщення, з якого здійснюється управління місцевими системами теплоспоживання (опалення, гаряче водопостачання, вентиляція, кондиціювання та інші технологічні потреби). У ньому проводиться трансформація значень параметрів теплоносія за видами приєднаного теплового навантаження, облік кількості теплової енергії тощо.
  • Тепловикористовуюче обладнання
    комплекс пристроїв, які використовують тепло на опалення, вентиляцію, гаряче водопостачання і технологічні потреби.
  • Теплоенергетика
    галузь енергетики, пов’язана з виробництвом, постачанням, транспортуванням, використанням і перетворенням тепла в різні види енергії.
  • Теплоносій
    рідка або газоподібна речовина, що циркулює у трубах або каналах і передає теплову енергію в системах теплопостачання, опалення, вентиляції та технологічних установках.
  • Теплопостачання (постачання теплової енергії)
    ліцензована сфера діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії споживачам.
  • Теплопостачальна організація
    суб’єкт господарської діяльності з постачання споживачам теплової енергії.
  • Теплоустановка
    комплекс взаємопов’язаного обладнання та приладів, призначених для виробництва, передавання, розподілення та використання теплової енергії.
  • Форс-мажорні обставини (дії обставин непереборної сили)
    надзвичайна та непереборна сила (стихійне лихо, страйк, локаут, оголошена та неоголошена війна, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, акт вандалізму, пожежа, буря, повінь, землетрус, нагромадження снігу або ожеледь, просідання та зсув рунту), що звільняє сторони договору від відповідальності за невиконання зобов’язань.
  • Центральний тепловий пункт (ЦТП)
    тепловий пункт, який обслуговує більше ніж один будинок, будівлю (споруду) з окремими системами теплоспоживання.
  • Час роботи приладів вузла обліку
    інтервал часу, протягом якого здійснюється облік спожитих обсягів теплової енергії, реєстрація значень параметрів теплоносія та інше.
  • Якість теплопостачання
    сукупність термодинамічних, гідравлічних показників та кількісних параметрів теплоносія для задоволення потреб споживача згідно з умовами укладеного договору.

    3. Технічні умови на приєднання споживачів теплової енергії
    3.1 Для приєднання споживача до теплових мереж теплопостачальної організації або зміни обсягів споживання теплової енергії на діючих об’єктах, або зміни значень його параметрів споживач повинен подати заявку теплопостачальній організації про видачу технічних умов, копію документу, який підтверджує право власності на об’єкт або копію документу про дозвіл на проектно-вишукувальні роботи на ділянці за зазначеною адресою, викопіювання ситуаційного плану розміщення об’єкта в масштабі не менше 1:500. Водночас із заявкою про видачу технічних умов на приєднання до теплової мережі споживач (замовник) та проектна організація, що виконує проектні роботи, подають до теплопостачальної організації опитувальний лист (Додаток 3).
    3.2 Теплопостачальна організація після одержання заявки від замовника на підставі затвердженої схеми теплопостачання видає у двотижневий термін технічні умови на приєднання до теплових мереж (підприємств, будинків, будівель (споруд), частин забудови, окремих виробництв, які будуються заново або реконструюються) згідно з Додатком 4. У випадках приєднання об’єктів, які мають теплове навантаження більше 1 Гкал та потребують додаткових гідравлічних розрахунків існуючих теплових мереж термін розгляду може бути збільшений до 4-х тижнів. За відсутності технічної можливості підключення додаткового теплового навантаження споживача (за умови повного використання потужності джерела теплової енергії або пропускної здатності теплових мереж) теплопостачальна організація видає у двотижневий термін попередні технічні умови на приєднання об’єктів до теплових мереж. За цими умовами виконуються техніко-економічні порівняння варіантів розміщення об’єктів на різних місцевлаштуваннях або техніко-економічні розрахунки використання альтернативних джерел теплової енергії, розширення або реконструкції джерел теплової енергії та теплових мереж.
    3.3 У разі реконструкції або розширення тепловикористовуючих установок та систем теплоспоживання споживача, які потребують зміни обсягів споживання теплової енергії, споживач має одержати від теплопостачальної організації технічні умови на приєднання їх до теплових мереж.
    3.4 Обов’язковому розгляду теплопостачальною організацією підлягає вся проектна документація тих елементів систем теплопостачання, які перебувають на її балансі (джерела теплової енергії, магістральні та розподільчі мережі, насосні станції, теплофікаційні камери і павільйони тощо).Розгляду підлягають також проектні рішення щодо теплових мереж та обладнання теплових пунктів, приладів обліку теплової енергії і контролю витрат теплоносія споживачем, від якості роботи яких залежить надійність та техніко-економічні показники роботи систем теплопостачання.
    3.5 Самовільне втручання в діючі системи теплопостачання і теплоспоживання з метою зміни їх конструкції або схеми теплопостачання і теплоспоживання забороняється.
    3.6 Оформлення технічних умов субспоживачу здійснюється теплопостачальною організацією за умови попереднього погодження ним технічних умов із споживачем.
    3.7 При розробленні технічних умов на приєднання об’єкта до теплових мереж теплопостачальної організації мають бути визначені:
    — джерело теплової енергії та місце приєднання до теплових мереж;
    — теплові навантаження об’єкта теплоспоживання, що приєднується (максимальне проектне з опалення, вентиляції, кондиціювання, інших технологічних потреб та середньогодинне і середньодобове та максимальне з гарячого водопостачання);
    — параметри теплоносія, гідравлічний режим в місці приєднання до теплової мережі з урахуванням зростання приєднаних теплових навантажень у системі теплоспоживання;
    — обрунтовані вимоги щодо збільшення пропускної здатності діючих теплових мереж, а також розширення або реконструкції установок для хімоброблення та очищення конденсату джерела теплової енергії;
    — кількість, якість, режим відкачування поверненого конденсату, вимоги до його очищення споживачем;
    — доцільність використання вторинних енергоресурсів;
    — необхідність будівництва резервного джерела теплової енергії або резервної магістральної теплової мережі з урахуванням підвищення надійності постачання теплової енергії споживачу;
    — вимоги до обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних та автоматичних регулюючих приладів;
    — вимоги щодо захисту систем теплоспоживання від раптового підвищення тиску та температури теплоносія та теплових мереж від корозії
    — вимоги щодо впровадження нових технологій прокладання теплових мереж (ПІТ).
    Теплопостачальна організація видає технічні умови на розміщення та монтаж приладів комерційного обліку теплової енергії на окремі будинки, будівлі (споруди).
    3.8 Виконання технічних умов, виданих теплопостачальною організацією, є обов’язковим для усіх замовників і проектних організацій. Строк дії технічних умов на приєднання споживачів теплової енергії два роки. Після закінчення терміну дії технічних умов замовник повинен оформити в теплопостачальній організації продовження терміну, якщо він закінчується до запланованого строку завершення будівництва об’єкта. Якщо замовник не звернувся до теплопостачальної організації протягом терміну дії технічних умов з мотивованою заявою про продовження терміну їх дії, вони втрачають силу (анулюються). В окремих випадках, коли під час проектування об’єктів виникає потреба часткового відхилення від технічних умов, ці відхилення мають бути погоджені замовником з теплопостачальною організацією, яка видала технічні умови. Всі робочі проекти систем теплопостачання, на які видані технічні умови теплопостачальною організацією, підлягають обов’язковому розгляду та погодженню зазначеною організацією.
    3.9 Послуги теплопостачальної організації на видачу технічних умов та дозволу на приєднання до теплових мереж мають бути оплачені споживачем (замовником) згідно з кошторисом витрат проведення робіт.
    3.10 До початку будівельних робіт на об’єкті споживач (замовник) за участю проектної організації подає на погодження теплопостачальній організації робочі креслення відповідних розділів проекту (робочого проекту) об’єкта, які мають позитивний висновок державної комплексної експертизи з енергозбереження у випадках, передбачених чинним законодавством. Теплопостачальна організація в двотижневий термін перевіряє відповідність прийнятих проектних рішень технічним умовам та видає дозвіл на приєднання до теплових мереж. В окремих випадках, коли потрібна додаткова перевірка, термін розгляду проектної документації може бути збільшений на 2 тижні. Якщо у проектній документації будуть виявлені порушення вимог технічних умов, споживачу надсилається лист з обрунтуванням відмови в дозволі на приєднання об’єкта до теплових мереж теплопостачальної організації. Один примірник узгодженої проектної документації і один примірник виконавчої документації безкоштовно передаються теплопостачальній організації.
    3.11 Споживач зобов’язаний укласти з теплопостачальною організацією договір купівлі-продажу теплової енергії до початку приєднання його до теплових мереж.
    3.12 Підключення споживача до діючих теплових мереж теплопостачальною організацією, улаштування нових, розширення та реконструкція діючих тепловикористовуючих установок виконується за рахунок споживача згідно з проектом, погодженим з теплопостачальною організацією.
    3.13 У разі нового підключення систем теплоспоживання споживача до теплових мереж теплопостачальної організації, їх реконструкції або ремонту, витрати на наповнення і поповнення теплоносієм цих систем або злив теплоносія з систем покладаються на споживача з обов’язковою оплатою витрат теплопостачальної організації.
    3.14 За резервування потужності на термін, більший за зазначений в технічних умовах, споживач повинен відшкодувати збитки за недовантаження джерела теплової енергії відповідно до затвердженого кошторису витрат енергопостачальної організації згідно з укладеним договором.
    3.15 Участь у розвитку систем теплопостачання теплопостачальної організації визначається спільно з уповноваженими місцевими органами влади і оформляється договором між споживачем (замовником) і енергопостачальною організацією.

    4. Допуск до експлуатації систем теплоспоживання
    4.1 Нові, реконструйовані, технічно переоснащені системи теплоспоживання, які приєднуються до теплової мережі, мають бути виконані згідно з проектною документацією, нормативними актами, цими Правилами, а також бути забезпечені технічною і приймально-здавальною документацією.
    4.2 До пуску в експлуатацію системи теплоспоживання повинні пройти приймально-здавальні випробовування та бути прийняті споживачем (замовником) за участю теплопостачальної організації згідно з цими Правилами та з оформленням відповідного акта. За заявкою споживача (виконавця послуг) та у відповідності з укладеним договором купівлі-продажу теплової енергії, для заповнення теплоносієм приєднаних теплових мереж і для проведення пусконалагоджувальних робіт та випробувань, теплопостачальна організація вводить в експлуатацію систему теплоспоживання на зазначений договором термін.
    Нові, реконструйовані та технічно переоснащені системи теплоспоживання перед їх уведенням в експлуатацію мають бути пред’явлені замовником відповідним органам Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (далі — Держенергонагляд), Державній інспекції з енергозбереження та теплопостачальній організації.
    4.3 Допуск до експлуатації системи теплоспоживання можливий лише за наявності у споживача підготовленого персоналу, який пройшов перевірку знань інструкцій та відповідних правил, ознайомлений з комплектом експлуатаційної документації, а також особи, відповідальної за теплове господарство або спеціалізованої підрядної організації, з якою споживач уклав договір з експлуатації систем теплоспоживання.
    4.4 Прилади вузла обліку мають бути захищені від несанкціонованого втручання в їх роботу, мати можливості механічного та, якщо цифрові прилади — електронного пломбування. Конструкція та програмне забезпечення приладів вузла обліку повинні бути захищені від несанкціонованого апаратного та / або програмного доступу.
    Допуск вузла обліку до експлуатації здійснюється теплопостачальною організацією лише за умови цілісності механічних та електронних пломб.
    4.5 У разі виявлення Держенергонаглядом, Державною інспекцією з енергозбереження або теплопостачальною організацією недоліків у монтажі систем теплоспоживання споживачів, невиконання умов теплопостачання, зазначених у договорі або проекті, порушень виданих технічних умов, а також цих Правил та інших нормативних документів допуск системи теплоспоживання до експлуатації є можливим лише за умови усунення усіх недоліків, зазначених у приписах Держенергонагляду, Державної інспекції з енергозбереження та теплопостачальної організації.
    У разі невиконання приписів повторний допуск проводиться за окремою оплатою згідно з кошторисом витрат.
    4.6 Споживач приєднується до системи теплопостачання теплопостачальної організації після прийняття об’єкта державною (робочою) комісією за участю органів Держенергонагляду, Державної інспекції з енергозбереження з видачею ними відповідних актів-допуску та за наявності договору купівлі-продажу теплової енергії і виконавчої технічної документації.
    4.7 Введення в експлуатацію нових, реконструйованих, технічно переоснащених систем теплоспоживання об’єктів без приладів комерційного обліку та приладів регулювання параметрів теплоносія забороняється.

    5. Монтаж і експлуатація приладів комерційного обліку та регулювання режимів відпуску теплової енергії
    5.1 Системи теплоспоживання споживачів мають бути забезпечені необхідними приладами контролю, реєстрації та регулювання параметрів теплоносія, приладами комерційного обліку теплової енергії та контролю її якості. Ці прилади повинні встановлюватися відповідно до вимог чинних нормативних документів.
    Вибір та монтаж устаткування вузла обліку виконується на підставі проекту, розробленого відповідно до вимог цих Правил і вимог чинних нормативних документів та узгодженого з теплопостачальною організацією.
    Прийняття вузла обліку в експлуатацію здійснюється за участю теплопостачальної організації відповідно до чинних будівельних норм.
    При введенні вузла обліку теплової енергії в експлуатацію його обладнання повинно бути опломбоване теплопостачальною організацією. Можливість пломбування обладнання вузла обліку теплової енергії забезпечує споживач.
    5.2 Проектування, монтаж і пусконалагоджування вузлів обліку повинні виконувати організації, які мають відповідні ліцензії. Зазначені роботи повинні виконуватись з неухильним дотриманням вимог експлуатаційної документації на прилади обліку.
    5.3 Підключення до теплових мереж теплопостачальної організації, споживачів (у т.ч. виконавців послуг) без приладів комерційного обліку теплової енергії не дозволяється. Зазначена вимога поширюється на всі нові і реконструйовані теплові мережі та тепловикористовуючі установки і є обов’язковою при новому будівництві, капітальному ремонті будинків, будівель (споруд) та реконструкції.
    5.4 Прилади комерційного обліку теплової енергії в діючих системах теплопостачання, які використовуються для розрахунків за теплову енергію між теплопостачальною організацією та споживачем, має придбати і встановити теплопостачальна організація за умови, якщо ці витрати передбачені затвердженим тарифом на теплову енергію з внесенням відповідних змін в договір купівлі-продажу теплової енергії. При новому будівництві, капітальному ремонті та реконструкції прилади комерційного обліку повинен придбати та встановити споживач (виконавець послуг). За окремим договором між споживачем (виконавцем послуг) та теплопостачальною організацією прилади комерційного обліку можуть бути передані на обслуговування теплопостачальній організації. При використанні інших джерел фінансування вищезазначених робіт відносини між теплопостачальною організацією та споживачем визначаються окремою угодою відповідно до чинного законодавства.
    Для визначення обсягів спожитої теплової енергії за показаннями встановлених приладів обліку споживач має звернутися до теплопостачальної організації для отримання акта приймання приладу обліку теплової енергії на комерційний облік (Додаток 5).
    У встановлені договором терміни споживач за показаннями приладів комерційного обліку визначає обсяги спожитої теплової енергії, вносить дані до журналу і відомості або копії роз печаток архіву теплолічильника та передає їх теплопостачальній організації.
    5.5 Облік обсягів теплової енергії, що відпускається, значень параметрів теплоносія та його витрат повинен здійснюватися на межі балансової належності теплових мереж теплопостачальної організації та споживача або за домовленістю сторін в іншому місці обліку. Оплату за теплову енергію від споживача теплопостачальна організація одержує лише за показаннями приладів комерційного обліку, встановлених на тепловому уводі, за умови, що термін дії метрологічної повірки не закінчився.
    У разі тимчасової відсутності приладів комерційного обліку оплата здійснюється відповідно до договірних навантажень з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія від теплових мереж теплопостачальної організації, середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи теплоспоживаючого обладнання споживача в розрахунковому періоді. Різниця між заявленою та фактично спожитою тепловою енергією сплачується не пізніше 15-го числа місяця, наступного за розрахунковим.
    У разі наявності приладів комерційного обліку не на межі балансової належності оплата за теплову енергію здійснюється з урахуванням фактичних теплових втрат та втрат теплоносія на ділянці теплової мережі від цієї межі до місця наявності приладів комерційного обліку (або за окремими умовами, визначеними у договорі).
    Визначення вищезазначених теплових втрат та втрат теплоносія здійснюється розрахунком або, як виняток, за допомогою випробовувань, які теплопостачальна організація виконує спільно із споживачем за кошти балансоутримувача пошкодженої ділянки теплових мереж. Результати про визначення теплових втрат і втрат теплоносія надаються Державній інспекції з енергозбереження та Держенергонагляду.
    5.6 Власник приладів комерційного обліку має забезпечити державний метрологічний контроль приладів комерційного обліку у терміни, встановлені відповідними нормативними документами, пломбування та збереження на них пломб , встановлених територіальними органами ЦОВМ та теплопостачальними організаціями.
    У разі належності вузла обліку теплової енергії теплопостачальній організації балансоутримувач (будинку, групи будинків, житлового комплексу) має забезпечити його збереження відповідно до умов договору та не має права відмовитися здійснювати розрахунки за спожиту теплову енергію за показаннями встановлених приладів обліку.
    Щорічно, перед початком опалюваного періоду, у разі відсутності зауважень до належного стану вузла обліку теплової енергії теплопостачальна організація складає акт про готовність приладів до опалювального періоду. Застосовуються лише ті розрахунки, які виконані за показаннями опломбованих приладів комерційного обліку, що пройшли державний метрологічний контроль, за умови, що термін дії метрологічної повірки не прострочено.

    5.7 Метрологічне забезпечення обліку використання теплової енергії
    5.7.1 Для обліку відпуску та використання теплової енергії повинні застосовуватися засоби вимірювальної техніки, занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні, або ті, що пройшли державний метрологічний контроль (далі ЗВТ).

    5.8 Основні вимоги до ЗВТ обліку
    5.8.1 При устаткуванні вузла обліку необхідно вибирати ЗВТ, діапазони вимірювань яких відповідають діапазону зміни параметрів теплоносія на об’єкті.
    5.8.2 Межі допустимої відносної похибки приладів комерційного обліку теплової енергії при вимірювання повинні визначатися проектом і бути не вищі вимог ДСТУ 3339-96 “Теплолічильники. Загальні технічні вимоги”.
    5.8.3 Межі допустимої відносної похибки приладів комерційного обліку при вимірюванні кількості (маси) теплоносія повинні визначатися проектом і бути не вищі вимог ДСТУ 3339-96 “Теплолічильники. Загальні технічні вимоги”.
    5.8.4 Межі допустимої відносної похибки приладів комерційного обліку при вимірюванні температури теплоносія повинні визначатися проектом і бути не вищі вимог ДСТУ 3339-96 “Теплолічильники. Загальні технічні вимоги”.
    5.8.5 Межі допустимої відносної похибки приладів комерційного обліку при вимірюванні часу напрацювання та простою повинні визначатися проектом і бути не вищі вимог ДСТУ 3339-96“Теплолічильники. Загальні технічні вимоги”.
    5.8.6 Межі допустимої зведеної до верхньої межі діапазону вимірювань похибки приладів комерційного обліку при вимірюванні надлишкового тиску повинні визначатися проектом і бути не вищі вимог ДСТУ 3339-96“Теплолічильники. Загальні технічні вимоги”.
    5.8.7 При використанні вимірювальних інформаційних систем обліку теплової енергії границі допустимої похибки каналу вимірювання відповідної фізичної величини повинні відповідати вимогам пп. 5.8.2-5.8.6.

    5.9 Проектування та монтаж вузла обліку
    5.9.1 Проект вузла обліку теплової енергії виконується на підставі технічних умов, які видаються теплопостачальною організацією.
    5.9.2 Вибір і монтаж устаткування вузла обліку на джерелі теплової енергії виконується на основі проекту, розробленого відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів та погодженого з Держенергонаглядом.
    5.9.3 Вибір і монтаж устаткування вузла обліку теплової енергії на тепловому уводі споживача виконується на основі проекту, розробленого відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів та погодженого з теплопостачальною організацією.
    5.9.4 Монтаж устаткування вузла обліку повинен виконуватись організацією, яка має ліцензію на проведення відповідних робіт.
    5.10 Допуск до експлуатації вузла обліку джерела теплової енергії
    5.10.1 Допуск до експлуатації вузла обліку джерела теплової енергії здійснюється представником Держенергонагляду в присутності представника джерела теплової енергії, теплових мереж , про що складається відповідний акт. Акт складається у трьох примірниках, один з яких одержує представник теплопостачальної організації, другий — представник Держенергонагляду, третій — представник теплових мереж. Акт допуску до експлуатації вузла обліку на джерелі теплової енергії повинен бути затверджений керівником підрозділу Держенергонагляду.
    Для допуску вузла обліку до експлуатації представник джерела теплової енергії повинен пред’явити:
    — принципові схеми підключення виводів джерела теплової енергії;
    — проект вузла обліку, погоджений з Держенергонаглядом ;
    — паспорти ЗВТ, що входять до складу вузла обліку;
    — документи про повірку ЗВТ вузла обліку з діючим тавром держповірника;
    — свідоцтво про державний метрологічний контроль вузла обліку теплової енергії (ця вимога стосується тільки тих ЗВТ, які вимірюють кількісні параметри теплоносія методом змінного перепаду тиску);
    — акт про відповідність монтажу вимогам чинних нормативно-правових актів (ця вимога стосується тільки тих ЗВТ, які вимірюють кількісні параметри теплоносія методом змінного перепаду тиску);
    — змонтований і перевірений на працездатність вузол обліку, включаючи ЗВТ, що реєструють параметри теплоносія.
    5.10.2 При допуску вузла обліку до експлуатації повинні бути перевірені:
    — відповідність заводських номерів на ЗВТ вказаним у їх паспортах;
    — відповідність діапазонів вимірювань встановлених ЗВТ обліку діапазонам вимірюваних параметрів;
    — якість монтажу ЗВТ і ліній зв’язку, а також відповідність монтажу вимогам паспорта і проектної документації;
    — наявність пломб.
    5.10.3 У випадку виявлення невідповідності вимогам цих Правил вузол обліку до експлуатації не приймається і акті наводиться повний перелік виявлених недоліків щодо пунктів Правил, положення яких порушені.
    5.10.4 При допуску до експлуатації вузла обліку джерела теплової енергії після отримання акта представник Держенергонагляду пломбує ЗВТ вузла обліку.
    5.10.5 Вузол обліку джерела теплової енергії визнається придатним до експлуатації з моменту підписання акта представником теплопостачальної організації, представником Держенергонагляду, представником теплових мереж .
    5.10.6 Виклик представників Держенергонагляду, теплових мереж для оформлення допуску вузла обліку джерела теплової енергії здійснюється не пізніше 10 днів до передбачуваного дня оформлення вузла обліку, а допуск до експлуатації повинен бути зроблений не пізніше ніж через 15 днів з моменту подачі заявки .
    5.10.7 Перед кожним опалювальним періодом здійснюється перевірка готовності вузла обліку теплової енергії до експлуатації, про що складається відповідний акт.
    5.11 Допуск до експлуатації вузла обліку теплової енергії у споживача
    5.11.1 Допуск до експлуатації вузла обліку у споживача здійснюється представником теплопостачальної організації в присутності представника споживача, про що складається відповідний акт. Акт складається у двох примірниках, один з яких одержує представник споживача, другий — представник теплопостачальної організації. Акт допуску до експлуатації вузла обліку теплової енергії у споживача повинен бути затверджений керівником теплопостачальної організації. Для допуску вузла обліку теплової енергії до експлуатації представник споживача повинен пред’явити:
    — принципову схему теплового вводу;
    — проект вузла обліку, погоджений з теплопостачальною організацією;
    — паспорти ЗВТ, що входять до складу вузла обліку;
    — документи про повірку ЗВТ вузла обліку з діючим тавром держповірника;
    — свідоцтво про державний метрологічний контроль вузла обліку теплової енергії (ця вимога стосується тільки тих ЗВТ, які вимірюють кількісні параметри теплоносія методом змінного перепаду тиску);
    — акт про відповідність монтажу вимогам чинних нормативно-правових актів (ця вимога стосується тільки тих ЗВТ, які вимірюють кількісні параметри теплоносія методом змінного перепаду тиску);
    — змонтований і перевірений на працездатність вузол обліку, включаючи ЗВТ, що реєструють параметри теплоносія.
    5.11.2 При допуску вузла обліку до експлуатації повинні бути перевірені:
    — відповідність заводських номерів на ЗВТ вказаним у їх паспортах;
    — відповідність діапазонів вимірювань встановлених ЗВТ обліку діапазонам вимірюваних параметрів;
    — якість монтажу ЗВТ і ліній зв’язку, а також відповідність монтажу вимогам паспорта і проектної документації;
    — наявність пломб.
    5.11.3 У випадку виявлення невідповідності вимогам цих Правил вузол обліку до експлуатації не приймається і в акті наводиться повний перелік виявлених недоліків щодо пунктів Правил, положення яких порушені.
    5.11.4 При допуску до експлуатації вузла обліку джерела теплової енергії після отримання акта представник теплопостачальної організації пломбує ЗВТ вузла обліку.
    5.11.5 Вузол обліку споживача визнається придатним до експлуатації з моменту підписання акта представником теплопостачальної організації, представником та його затвердження в установленому порядку. Облік теплової енергії на основі показань ЗВТ вузла обліку споживача здійснюється з моменту підписання акта про його прийняття в експлуатацію.
    5.11.6 Виклик споживачем представників теплопостачальної організації для оформлення допуску вузла обліку джерела теплової енергії здійснюється не пізніше ніж за 5 днів до передбачуваного дня оформлення вузла обліку, а допуск до експлуатації повинен бути зроблений не пізніше ніж через 10 днів з моменту подачі заявки споживачем .
    5.11.7 Перед кожним опалювальним періодом здійснюється перевірка готовності вузла обліку теплової енергії до експлуатації, про що складається відповідний акт.
    5.12 Експлуатація вузла обліку на джерелі теплової енергії
    5.12.1 Вузол обліку на джерелі теплової енергії повинен експлуатуватися відповідно до технічної документації, перелік якої наведено у п. 5.10.1 цих Правил.
    5.12.2 За технічний стан приладів вузла обліку джерела теплової енергії несе відповідальність, зазначену в акті допуску вузла обліку до експлуатації, службова особа організації, на балансі якої перебуває вузол обліку.
    5.12.3 Вузол обліку джерела теплової енергії експлуатується персоналом джерела теплової енергії.
    5.12.4 Керівник джерела теплової енергії повинен на першу вимогу забезпечити представникам Держенергонагляду і теплових мереж безперешкодний доступ до вузла обліку теплової енергії, надати їм для ознайомлення документацію, причетну до вузла обліку. Безперешкодний доступ забезпечується також представнику споживача, якщо облік отриманої споживачем теплової енергії робиться по ЗВТ, які встановлено на вузлі обліку джерела теплової енергії.
    5.12.5 Порушення вимог експлуатації, визначених технічною документацією згідно п. 5.10.1 цих Правил, прирівнюється до виходу з ладу вузла обліку джерела теплової енергії. Час виходу з ладу вузла обліку джерела теплової енергії фіксується відповідним записом до журналу обліку споживання теплової енергії або розпечаток архіву теплолічильника, якщо є технічна можливість з негайним (не більше ніж доба) повідомленням про це представника Держенергонагляду і теплових мереж.
    5.12.6 Вузол обліку теплової енергії визнається таким, що вийшов з ладу, у випадку:
    — несанкціонованого втручання у його роботу;
    — порушення пломб на устаткуванні вузла обліку, ліній електричних зв’язків;
    — механічного пошкодження ЗВТ і елементів вузла обліку;
    — роботи будь-якого з них за межами норм точності, які встановлено п. 5.8;
    — підключення до трубопроводів, не передбачених проектом вузла обліку.
    Представник джерела теплової енергії повинен також повідомити уповноваженого представника Держенергонагляду і теплових мереж про показання ЗВТ вузла обліку на момент їх виходу з ладу.
    Порядок ведення обліку теплової енергії, а також її параметрів після виходу з ладу ЗВТ вузла обліку приймаються спільним рішенням представників джерела теплової енергії і теплових мереж і оформлюється протоколом.
    Представник джерела теплової енергії повинен повідомити представника споживача про вихід з ладу ЗВТ вузла обліку, якщо облік використаної теплової енергії здійснюється ЗВТ, які встановлено на вузлі обліку джерела теплової енергії, і передати споживачу дані показань ЗВТ на момент їх виходу з ладу. Взаємозв’язок між теплопостачальною організацією і споживачем у таких випадках регламентується договором.
    5.12.7 Показання ЗВТ цього вузла обліку джерела теплової енергії щодоби в один і той же час фіксуються у журналі. Час початку записів показань ЗВТ вузла обліку у журналі фіксується в акті допуску вузла обліку до експлуатації.
    До журналу повинні додаватись записи показань ЗВТ, які реєструють параметри теплоносія.
    5.12.8 Періодичну перевірку вузла обліку джерела теплової енергії здійснюють представник Держенергонагляду і теплових мереж у присутності представника джерела теплової енергії, а також представника споживача, якщо облік використаної теплової енергії ведеться по ЗВТ, які встановлені на вузлі обліку джерела теплової енергії.
    5.13 Експлуатація вузла обліку теплової енергії у споживача
    5.13.1 Вузол обліку теплової енергії у споживача повинен експлуатуватися відповідно до технічної документації, перелік якої наведено у п. 5.11.1 цих Правил.
    5.13.2 Відповідальність за експлуатацію і поточне обслуговування вузла обліку споживача несе службова особа, призначена керівником організації, у віданні якої перебуває цей вузол обліку.
    5.13.3 Роботи з обслуговування вузла обліку, пов’язані з демонтажем, монтажем і ремонтом устаткування, повинні виконуватись персоналом спеціалізованих організацій, які мають ліцензію на право виконання відповідних робіт.
    5.13.4 Керівник організації, у віданні якої перебуває вузол обліку теплової енергії споживача, зобов’язаний на першу вимогу представників Держенергонагляду та теплопостачальної організації забезпечити їм безперешкодний доступ до вузла обліку теплової енергії.
    5.13.5 Показання ЗВТ вузла обліку споживача щодобово в один і той же час фіксуються у журналі. Час початку записів показань ЗВТ вузла обліку в журналі фіксується актом введення вузла обліку в експлуатацію.
    5.13.6 У термін, який визначено договором, споживач зобов’язаний подати до теплопостачальної організації журнал обліку теплової енергії, а також відомості щодо показань ЗВТ по використанню теплової енергії.
    При наявності інших споживачів, підключених до одного вузла обліку, власник вузла обліку повинен щомісячно надавати до теплопостачальної організації Протокол розподілу теплової енергії між цими споживачами.
    У разі відмови у прийнятті неякісно чи невірно оформлених відомостей показань ЗВТ по використанню теплової енергії, які застосовуються для розрахунків із споживачем за отриману теплову енергію, теплопостачальна організація зобов’язана у 3-денний строк повідомити споживача у письмовій формі про причини відмови відповідно до пунктів цих Правил і договору.
    5.13.7 Порушення вимог експлуатації, визначених технічною документацією згідно п.5.11.1 цих Правил, прирівнюється до виходу з ладу вузла обліку, фіксується відповідним записом у журналі з негайним (не більш ніж протягом доби) повідомленням про це теплопостачальної організації і оформлюється Протоколом.
    Представник споживача повинен повідомити теплопостачальну організацію про показання ЗВТ вузла обліку на момент їх виходу з ладу.
    5.13.8 При виході з ладу ЗВТ, за допомогою яких визначаються обсяги використаної теплової енергії і параметри теплоносія, ведення обліку теплової енергії (на період не більше 30 діб протягом року з моменту прийняття вузла обліку на комерційний розрахунок) здійснюється у такому порядку:
    За теплову енергію, яка використовується для підігріву питної води — згідно з середньомісячними показаннями засобів обліку за попередні три місяці;
    За теплову енергію, яка використовується згідно з середньомісячними показаннями за попередній опалювальний період. Ведення обліку здійснюється з урахуванням поправки на фактичну температуру зовнішнього повітря.
    5.13.9 При несвоєчасному повідомленні споживачем про порушення режиму і умов роботи у вузлах обліку і про вихід його з ладу вузол обліку вважається таким, що вийшов з ладу, з моменту його останньої перевірки теплопостачальною організацією. У цьому випадку обсяги теплової енергії визначаються теплопостачальною організацією на підставі розрахункових теплових навантажень згідно з умовами договору і показаннями ЗВТ вузла обліку джерела теплової енергії.
    5.14 Параметри теплоносія в подавальному та зворотному трубопроводі теплової мережі регулюються:
    — автоматично, згідно з опалювальним графіком режимів відпуску теплової енергії, залежно від температури зовнішнього повітря та інших кліматичних умов при наявності обладнання автоматичного регулювання;
    — оперативним персоналом теплопостачальної організації на підставі прогнозу погоди (температури зовнішнього повітря та інших кліматичних умов) згідно з опалювальним графіком режимів відпуску теплової енергії або з урахуванням введених обмежень постачання первинних енергоносіїв.

    6. Експлуатація систем теплоспоживання споживачів
    6.1 Відповідальність за технічний стан систем теплоспоживання та дільниці теплової мережі, що належить споживачеві після межі балансової належності, зазначеної в договорі, несе споживач.
    6.2 На теплових мережах, які належать теплопостачальній організації, не повинно бути пристроїв або обладнання, що належить споживачу.
    6.3 Споживач з метою забезпечення надійного теплопостачання, належного технічного стану та експлуатації тепловикористовуючих установок зобов’язаний:
    — дотримуватися вимог Правил технічної експлуатації тепловикористовуючих установок і теплових мереж, Правил технічної експлуатації систем теплопостачання комунальної енергетики України та інших нормативних документів;
    — підтримувати в належному технічному стані власне тепловикористовуюче обладнання (системи теплоспоживання, контрольно-вимірювальні прилади, засоби автоматизації, ізоляцію трубопроводів та інше обладнання) згідно з виконавчою документацією;
    — своєчасно виконувати ремонт та випробовування власного тепловикористовуючого обладнання; виконувати обов’язкові обсяги робіт з підготовки до опалювального періоду та виконувати приписи, видані теплопостачальною організацією;
    — спільно з представником теплопостачальної організації брати участь у пломбуванні приладів комерційного обліку, спускних кранів, арматури, контрольно-вимірювальних приладів, дросельних діафрагм та елеваторів, датчиків температури, тиску, витратомірів тощо та забезпечувати зберігання в належному стані встановлених пломб (зняття пломб здійснює лише теплопостачальна організація). У разі самовільного зняття (пошкодження) пломб нарахування за спожиту теплову енергію виконуються згідно з договірними навантаженнями за період з моменту останньої перевірки приладів комерційного обліку та обладнання до виявлення порушення, оформленого відповідним актом, але не більше ніж за період перевірки, зазначений у договорі.
    — не перевищувати затверджені договірні значення обсягів споживання теплової енергії, витрат теплоносія, дотримуватися режиму теплоспоживання, встановленого теплопостачальною організацією, вести облік спожитої теплової енергії, витрат теплоносія та теплового навантаження;
    — виконувати оперативні вказівки теплопостачальної організації щодо режимів теплоспоживання не передбачених договором;
    — повертати конденсат і теплоносій відповідної температури та якості в кількостях, зазначених у договорі; не допускати перевищення нормативного витікання теплоносія і несанкціонованого водорозбору теплоносія, а також

  • Знайдіть всі свої архітектурні рішення через TRUBA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

    Нове та найкраще

    Теплоізоляція